| RAY a întrebat:

Am cateva intrebari
1 inainte de a incepe o relatie e bine sa te cunosti cu acea persoana si cat timp? sau nu trebuie? ce parere aveti de relatile rapide fara o prietenie?
2 dupa cat timp de relatie credeti ca e bine sa faci sex?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu vezi in primele momente ce om e, daca in cateva zile ti se pare de treaba si nu baga strambe poate o fi ceva sa fie de bine dar poate sa se razgandeasca sa aiba ganduri ascunse cand incepe sa zica ca are probleme nu stie sau nu poate. 3 luni are timp pana la sex daca nu vrea nu are rost sa mai astepti.

| Alexandru0007 a răspuns:

Faci sex atunci cand simte si ea ca vrea asta si depasiti stadiul de prieteni, la fel..cu timpul.nu exista perioada stabilita pentru asta

| sofisis a răspuns:

1. Nu e obligatoriu. Pentru asta e o relatie : pentru a descoperi zi de zi cate putin din partener/a.
2.Irelevant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Daca ai o iubita/iubit, nu inseamna ca persoana respectiva trebuia neaparat sa iti fie prietena inainte.
2. Depinde de persoana. Nu este o regula.

| MiruD a răspuns:

1. Nu cred ca e bine sa fii prieten cu o fata, si apoi sa treci la stagiul de "iubit". E prea mult, si ajungi sa o cunosti prea mult. Si in relatie ce mai e de facut? (parerea mea)
2. Atunci cand amandoi simt asta. Nu trebuie sa impuna nici el nici ea.

| RexCuParuCret a răspuns:

Nimeni nu-ti poate da un raspuns batut in cuie iti vei da seama tu.