| Ronaldar a întrebat:

Am citit ca masturbarea nu este recomandata http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbare a.shtml. Daca ma masturbez o data pe zi este mult?

Răspuns Câştigător
| Relax_7124 a răspuns:

Poti s-o faci de cate ori vrei ca toti baietii neam masturbat macar de 10 ori in viata iar aia care zic ca nu-i asa mint de ingheata apele, e adevarat nu e bine sa ne masturbam pentru ca dumnezeu ne-a dat p*** ca so folosim cu femeile, dar asta este, faci ce vrei si ce te duce capulwinking

sper ca te-am ajutat

Funda?puppy dog eyes

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere religios, masturbarea este un pacat.
Din punct de vedere medical si psihologic, masturbarea este o etapa normala in adolescenta. Ritmul normal este de maxim 2-3 episoade pe saptamana. O data pe azi este un exces care va lasa sechele.

| Etiquette a răspuns:

Da, ai citit articolul asta sau ce o fii el pe site-ul bisericii, care nu o sa iti zica nici odata ''Masturbarea este perfect normala, iti descoperi tu singur corpul si nu este nimic rusinos in asta atata timp cat nu faci un obicei''.
Deci, eu zic ca este o placere fizica, de care la o anumita varsta cu totii de apucam, si nu este nimic rusinos sau anormal, asta pana devine un obiceihappy.

| IoanaAndrei a răspuns:

E recomandata. O data pe zi e ok. Aia zic pe site acolo numai minciuni. Atat timp cat nu te ranesti (adica nu exagerezi) si esti curat e ok.