| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut recent un baiat si imi place de el dar din pacate are prietena, si el cred ca ma place din cate mi-am dat eu seama(cand era prietena langa el nu vorbea cu mine, cand pleca ea venea langa mine intra in vorba cu mine, glumeam.) Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

@Legiuitoarea are dreptate, poate baiatul este intr-o perioada mai slaba pentru el, e dus in eroare, si nu e corect daca tu o sa faci ceva ca sa-i desparti, pur si simplu discuta cu el, si vezi care e treaba, pina ce el nu o sa i-a o hotariare ceva nu te baga

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Să stai departe de el. Deja are prietenă... Ai vrea să fii în locul prietenei lui... Să fie cu tine şi să "vrăjească" la alta?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca are prietena lasa-l in pace mai bine...nici tie nu ti-ar placea daca ai fii in locul prietenei lui si sa iti fure alta prietenul nu?
si in plus cum au zis si ceilalti poate ca tipul te considera o amica... daca intra in vorba cu tine si glumiti nu inseamna neaparat ca te placewinking

| liz23 a răspuns:

Daca vrea sa fie doar cu u va face asta, atata timp cat e cu cineva si doar glumeste cu u, nu este de luat in serios.Parerea mea este sa iei distanta sinu juca rolul de a treia persoana in relatia lor, pentru ca vei fi in plus. Nu face ce tie nu ti-ar place sa ti se faca si cauta pe cineva in fata caruia u sa fi pe primul loc, nu al doilea.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Te simti bine langa el, daca da si il si placi fa ceva in privinta asta. Fata aceea poate nu e potrivita dar dar face ce face cu tine sunt sigura si eu ca e interesat de tine.

| r8driver a răspuns:

Tu crezi ca numai un baiat exista pe lumea asta.

| Rox_5939 a răspuns:

Am trecut printr-o situatie asemanatoare si sincer... daca vrei un sfat...nu te apropia prea tare de el, mai ales daca e cu prietena lui de mult timp... tu o sa fii cea care va avea de suferit! Daca ii place de tine cu adevarat se va desparti de prietena lui si va incerca sa fie cu tine... daca va incerca sa se apropie de u, in timp ce mai e cu actuala, mai bine incearca sa uiti de el! Din ceea ce zici u acolo in paranteza...imi dau seama ca el incearca sa-si pastreze iubita alaturi! Ai grija sa nu fii tu cea ranita in triunghiul asta!winking :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
De ce îți arunci ochii peste gard la vecin?
Are prietenă și te poate considera o amică, nu musai o prietenă!
Pa, pa.

| Miruna_6662 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situtie mai delicata deci am cunoscut un baiat de ceva timp si stiu f sigur ca ma place dar din nefericire are pritena si ma suna aproape in fiecare seara sa iesim afara. Acum cateva seri m-a sunat sa iesim si ne-am sarutat am stat imbratisati chestii desteaa apoi asera din s-a intamplat la fel si chiar prinsesm mai mult tupeu dar este cu fata aceea de 1 an si jum ce sa faq?crying imi place foarte mult de el si imi mai este si vecin? specific 15 ani