| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 1 an pe internet. La inceput am fost doar amici, dar cu timpul am devenit iubiti. Partea nasoala era ca el era din alt oras. Am continuat pe internet. Aveam incredere unul in celalat ( nu inselam, dar nu insela). Am continuat relatia pentru ca eu aveam de gand sa-mi continui studiile in orasul in care era el, din toamna asta. Pe timpul relatiei am avut mai multe despartiri, dar ne-am impacat. Dar acum 1 luna si jumatate ne-am certat ca el era cu alta fata, nemaiputand sa astepte 3 luni pana sa ne vedem si sa ne continuam relatia in adevaratul sens. Adevaratul motiv pentru care m-am suparat eu este ca nu mi-a zis in fata, daca imi zicea, intelegeam ...si m-a mai deranjat faza ca a plecat ca un las ( mi-a dat ignor sau offline, fara sa zica nimic). Acum intrebarea mea este : Ar mai merita o sansa, tinand cont ca eu nu l-am inselat niciodata, dupa toate acestea? Dau fundita pentru raspunsul cel mai explicit!

Răspuns Câştigător
| HiddenCT a răspuns:

happy offf. acelasi tip de relatie am avut si eu timp de 4 ani cu o fata din bucuresti eu fiind din constanta. intr`adevar u poate nu l`ai inselat dar tipul de comportament de care a dat el dovada acum cu greseala asta, ma face sa vad si sa inteleg ca nu e prima oara cand o face. este de fapt prima oara cand sti tu (poate). crede`ma daca avea intentii bune cu tine isi tinea chilotii pe el asa cum ai facut`o si tu (scuze de limbaj) iti spun ca asta inteleg din ce a facut pentru ca sunt baiat, acelasi lucru l`am facut si eu si maj baietzilor la fel ar fi procedat. acum hai sa fim seriosi, e greu sa ti o relatie virtuala (repet : greu ) dar nu imposibil, si este greu pentru ca alta e cand saruti o fata alta e cand rupi degetele pe niste taste, alta e cand ii spui unei fete in fata ca este frumoasa, alta este cand te certi cu un monitor. daca intelegi aluzia, in orice caz. eu zic ca putea sa astepte si daca tu chiar nu l`ai inselat nu numai ca putea. meritai sa te astepte. in concluzie un mare idiot happy care a pierdut ceva de care no sa`si dea seama niciodata. morala : nu merita nici`o sansa. are balta peste! te pup dulce si ai grija data viitoare :*

8 răspunsuri:
| Daiana_1431 a răspuns:

Insa el da, nu cred ca merita. Nu vad ce incredere ai avea in el daca voi v'ati intalnit pe net. De obicei relatiile astea nu dureaza, plus ca nu cred ca el ca baiat si'a luat un angajament sa te astepte pe u, pentru ca asa sunt ei. Nu pot astepta, vor atunci pe moment. Daca nu se poate atunci cauta in alta parte.

| Drinni a răspuns:

Sincer, eu cred ca nu merita efortul pentru ca toata lumea pe internet se da dret altcineva si probabil vei avea surpriza ca atunci cand il intalnesti sa nu fie persoana cu personalitatea la care te asteptai, si avnt in vedere ca s-a purtat ca un las nu merita atentie, daca iti spunea in fata alta era situatia dar in cazul asta inseamna ca nu meriita sa ai un viito cu el pentru ca asa o sa faca toata viata, iar daca totusi va impacti gandeste-te ca probabil ca te va insela din nou, te sfatuiesc sa iti continui studiile in orasul tau, sa iti schimbi id-ul si numarul de telefon, chiar daca e greu si se vede ca tu chiar ai tinul la ele pacat sa il lasi sa isi bata joc de tine si te sfatuiesc cu toata sinceritatea sa iti faci o reatie reala, nu virtuala, si sa iti gasesti un baiat care sa te merite cu adevarat. fundita?happy:*

| Alina2day4u a răspuns:

Depinde de tine daca merita inca o sansa sau nu, eu as zice ca nu pentru ca nu a avut curajul sa iti zica in fata ca are pe cineva si faza cu ignore si offline e penala si in plus relatiile astea pe internet sunt pline de minciuni si de scurta durata.

| Robert_3357 a răspuns:

V-a prostit internetu asta laughing
Cum sa zici relatie pe messenger? Nu va mutati amandoi impreuna pe un chat? Hai ma revenitiva...

| Sarpedan a răspuns:

Cum adica iubiti? Adica iubiti virtuali? Mare prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff... sunt baiat dar cred ca trebuie sa cauti pe altcineva cu el numa ai sansa daca e lasa-mi id lui prin mesaj poate vb eu cu el tongue u tnuma vb cu el nu te meritatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roby tu esti cretin? are o gagica ala ce deduci tu din asta?

| roby_2250 a răspuns:

Salutari, nu ai specificat daca sau nu te vrea inappoihappy, daca da. te vrea, atunci poate ca ar trebui sai dai o sansa sa vezi cum stau lucrurile da iti sugerez sa fi un pic mai rezervata nu foarte mult incat sa-si dea seama dar oricum daca zici ca ati rezistat atata impreuna pe net cred ca va fi ok big grin iar cu partea a 2a ca nu te vrea inapoi nu cred ca is mari sanse numai daca nu esti in realitate cum sia inchipuit el ca esti dar inca o data, daca ati fost atat timp pe net nu cred ca ar fi prea mare problema big grin... oricum si eu am avut relatii la distanta si sincer iti zic nu-s prea sanatoase si ma feresc de ele happy da ma rog daca mai is numa in jur de 2 luni atunci poate va fi ok. Sper ca te'am ajutat putin big grin, see ya!