| Colitia a întrebat:

Am facut aseara sex cu prietenul meu, s-a rupt prezervativul in mine :s, a spus ca nu a dat drumu nici in pezervativ, am sanse sa ramin insarcinata? daca da, ce pot face in cazul asta?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, exista sanse de sarcina. Probabil mic, dar depind si de perioada ciclului menstrual in care te gasesti. Luni dimineata trebuie sa te duci la ginecolog sa vezi daca poti si trebuie sa iei pilula de a doua zi.

| katy a răspuns:

Daca nu a ejaculat e ok.dar daca a ejaculat trebuie sa iei urgent pastila de a doua zi. postinor 2 si cat mai rapid posibil

| Ирина19 a răspuns:

Daca nu a dat drumul in prezervativ nu ai cum sa fii insarcinata, stai linistita!

| R_8074 a răspuns:

Te duci la farmacie si iei pastila de a doua zi

| Nicky29 a răspuns:

Pai daca vrei sa fi sigura ca nu ramai ia o pastila de a 2 a zi, o poti cumpara de la farmacie. Daca s-a rupt prezervativu in timp ce faceati sex exista sanse sa ramai insarcinata chiar daca nu si-a dat drumu, mai ales daca s-a rupt in tine. Exista sanse dar foarte mici e ca si cand ai face sex fara prezervativ.Din proprie experienta am facut sex fara prezervativ si nu a ramas insarcinata.

| Cjay a răspuns:

Pai daca nu s-a ejaculat in tine nu ai ramas... daca da ia repede niste anticonceptionale de 24 de ore dupa.24 de ore si gta esti mai sigura.de acum incolo ia anticonceptionale inainte

| romeo78 a răspuns:

Un test de sarcina, cat mai repede cu putinta.
Nu trebuie, neaparta sa isi dea drumul in tine, este de ajuns, doar putina sperma ca sa ramai insarcinata. Fii cu bagare de seama.

| Melinda_8816 a răspuns:

Pilula de a 2 a zi sau asteapta 21 de zile ca sa poti face un test de sarcina.

| Echaursi a răspuns:

Fa un test de sarcina sa fii sigura! Mergi la un Doctor Ginecolog...

| trifescugabriela a răspuns:

Sfaturile noastre e putin posibil sa te inspaimante deci cea mai buna solutie e sa MERGI LA UN GINECOLOG!

| andreeairimia a răspuns:

Daca nu a ejaculat normal ar fi sa nu se intample nimic.