| Raulinio a întrebat:

Am facut ceva ce nu vroiam sa fac si m-am faultat grav,m-am despartit de o fata pe care o iubeam,cred ca motivul era ca nu a mai fost la fel de atrasa de mine ca si la inceputul relatiei,acum o vreau inapoi,inca o mai iubesc,nu stiu cum sa ii spun ca vreau sa o luam de la capat,orice sfat este binevenit, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Trebuie să înveți să te maturizezi. Nu cred că ești un copil de 5 ani care se plictisește de ceva iar apoi o vrea înapoi. Vezi tu, nu întotdeauna ai parte de a 2-a șansă, câteodată ai doar una, iar odată irosită that's all.
Păcat că nu te poți întoarce în timp, nu?
Ce-ți rămâne de făcut e să-i ceri scuze, să-i spui ce simți și să speri să înțeleagă, dar nu ai prea multe șanse de reușită.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Crezi ca acum va fi mult mai atrasa de farmecele tale decat inainte de a-i faulta si inima si sentimentele ei? Ma tem ca misiunea ta este imposibile dar nu te da batut, cine stie speranta poate fi inca vie.

| neutrino a răspuns:

Stii cum se duce finu' la nasu' acum de sarbatori? Asa trebuie sa mergi si tu la ea! Pana atunci stai cuminte si iubeste-o mai departe: acest drept nu ti-l poate lua nimeni.

| cristimihailov a răspuns:

Poate e mai simplu sa o lasi in pace.

Cauta alta, mai buna decat fosta.

| Dariusuu a răspuns:

Spune-i sincer că o vrei înapoi fără ezitare va aprecia sinceritatea ta dar nu aș băga mâna în foc că va și accepta.

Se va gândi că dacă ai părăsit-o odată de ce nu ai face-o din nou?

Știi vorba aia dragă prietene :

Ai grijă la ce renunți.

| frostxtq a răspuns:

Fii sincer. Spune-i ca iti e dor de ea, ca iti lipseste si o vrei inapoi. Singura cale pe care o poti castiga inapoi e comunicarea pentru inceput si faptele, gesturile dragute care sa o faca sa ii fie si ei dor de tine, de voi.

| Otto2014 a răspuns:

Ii spui c-o vrei inapoi, daca nu vrea, cauta alta.Is multe fete frumoase in lume.