| Utin78 a întrebat:

Am fimoză si nu mi-l pot beli la maxim când e sculat, dar in stare flască pot cu ușurință SI de 1 săptămână am tot decalotat penisul in stare flasca si am observat că când este sculat am reușit fara să mă doară să-l decalotez puțin.
SI întrebarea este dacă îmi incep viața sexuală si această fată imi face oral, există riscul de a se rupe ața?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai o fixatie care este total eronata si gresita privind posibilitatea de ''rupere a atei''. Acea ''ata'' in cazul a circa 85 - 90 de barbati din 100, NU se poate rupe indiferent de modul in care intretine actele sexuale in intreaga viata. Frenul penian, ''ata'' se poate rupe numai in cazul in care penisul este afectat de o boala de piele, deci nu din cauza fimozei existente in cazul tau.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu exista riscul sa-ti rupa ata.

| CosminCD a răspuns:

Las-o moale, sfatul meu! Nu te preocupa de asta. Când îți vei începe viața sexuală, atunci asta va fi cea mai mică problemă. Nu există niciun risc...