| azamaria a întrebat:

Am fost împreună cu un tip 4 luni. Am fost prima lui iubita. A fost o relație minunata. Dintr-o prostie nu mai suntem împreună. M-am despărțit de el dar as vrea sa ne împăcăm. El acum e cu alta tipa și îmi pun o întrebare 'oare o iubește? '
As mai vrea sa adaug ca atunci când mi-a spus ca mă iubește s-a uitat fix în ochii mei și am simțit ca spune adevărul. Era atât de emoționat încât l-am luat în brațe pt a-l liniști.

5 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Relatia nu a fost chiar asa de minunata... daca era asa "minunata" nu se termina dintr-o prostie.

In schimb au fost momente minunate in relatie.

Probabil sta cu alta fata ca sa fuga de el. de durerea despartirii din relatie si considera ca asa e mai ok.
Insa asta nu prea tine.
Relatiile de genul asta sunt pasagere sau de scurta durata. Doar pana constientizezi niste lucruri.

Deci e doar o fuga.

| RAY a răspuns:

Daca chiar tea iubit cu adevarat sigur nu va trece usor peste asta, cred ca inca te iubeste dar i e frica ca iar va vi dezamagit, dar de ce v-ati despartit?

| neutrino a răspuns:

O iubeste si pe ea la fel cum te-a iubit pe tine, si la fel cum va iubi in viitor, alte fete. Este insa drept ca prima "iubire" nu se poate uita niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuia sa va impacati atunci daca zici ca dintr-o prostie, vezi si tu ce se mai poate face, dar eu zic sa-l lasi sa fie fericit daca chiar e cu fata aia!

| Kennedy97 a răspuns:

Tu nu știi că prima dragoste nu se uită niciodată? El acum are prietenă, da? Și poate că o iubește, mai mult sau mai puțin, dar nu la fel de mult cum te-a iubit pe tine. Cu toate că, eu acum nu mai simt absolut nimic pentru prima mea prietenă. A fost pe o perioadă scurtă, o lună, dar pe a doua o consider adevărata "prima dragoste ".
Acum depinde, poate nu îți poartă pică.