| 95alina a întrebat:

Am inceput a doua folie de anticonceptionale fara sa fac pauza de 7 zile, iar dupa a 5 a pastila mi-a venit stopul.este normal?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic nu e normal in situatia ta. Acest mod de administrare dezechilibreaza hormonal organismul si poate avea efecte adverse nebanuite. Urgent discuta cu ginecologul care ti-a permis acest mod de administrare, va sti ce tratament sa iti dea ca sa eviti efecte mai grave.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU este normal deoarece menstruatia se poate porni doar dupa trecerea a circa 2-3 zile de la incetarea administrarii de AC. Intr-o astfel de situatie trebuie discutat neaparat cu medicul ginecolog care a prescris respectivul AC. Sanatate!