| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! Eu si prietena mea ne-am certat dupa ne-am impacat dar ea spune acuma ca nu mai esti excitata de mine si nu mai este atrasa si imi mai spune ca ma iubeste! cum naiba am ajuns in situatia asta? nu stiulaughing, i am spus cateva vorbe urate da am crezut ca i a trecut, ceea ce vreau eu sa stiu daca o mai continui cu ea sau imi caut alta, pentru ca m am saturat! ar putea reveni atarctia fata de mine pe viitor sau o las balta?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca asta vrea, poarta-te cat poti de bine, cu flori si complimente si invitat afara, fii romantic si lasa cearta. Arata-i tu ca ai sentimente pentru ea, si ai rabdare o vreme (cateva luni, min. 3). Daca asta nu merge, cred ca relatia voastra nu mai are rost. Sunt multi/multe care nu mai simt nimic pentru celalalt dar nu vor sa o taie pentru ca le e frica sa fie singuri.

23 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Las-o balta, vorbele urate nu se uita!

| SkyPilot a răspuns:

Las-o balta. Te "iubeste" ca pe un amic, dar nu a constientizat acest lucru inca. Toti avem problem in a iesi dintr-o relatie, chiar daca noi suntem cei care vrem sa-i punem capat.
Odata ce sentimentele au disparut, nu le mai aduci inapoi.

| Alexx321321 a răspuns (pentru SkyPilot):

Cica mai este atrasa de mine da nu asa tare si asta poatfe fi din cauza vorbelor urate

| mleonte81 a răspuns (pentru Alexx321321):

Daca ti-ar spune ca e atrasa de tine si excitata cand o tratezi frumos la fel de mult ca atunci cand o tratezi urat, nu crezi ca ce vrea ea sa-ti spuna de fapt:e sa nu fii un magar idiot?
Astepti tratament pozitiv pentru ca ai facut ceva negativ?
Normal sa nu primesti pasarica daca nu faci fata sa se simta bine.

| Alexx321321 a răspuns (pentru mleonte81):

Am incercat de 3 luni de zile si tot acelasi rezultat este, adica nu s-a schimbat cu nimica! Doar ca acuma imi spune ca ma iubeste...

| mleonte81 a răspuns (pentru Alexx321321):

Probabil faci tu ceva gresit sau nu-i transmiti ce trebuie daca ai impresia ca o relatie este o chestiune cu care poti sa jonglezi. Daca nu a fost nicicand ceva serios atunci probabil pierdeti timpu amandoi si atat.

| Alexx321321 a răspuns (pentru mleonte81):

Este ceva serios! pur si simplu simt ca a disparut ceva, si nu stiu ce. Pana la urma concluzia cea mai buna este ca s-a plictisit de mine si ca trebuie sa caut pe alta

| mleonte81 a răspuns (pentru Alexx321321):

Multi se pierd astfel avand impresia ca o relatie e terminata atunci cand indragosteala aia de la inceput se termina, ceea ce in orice relatie serioasa care e pe cale sa tranzactioneze catre ceva si ma serios {responsabilitati} se intampla.Relatia nu e terminata,cel putin a voastra de abia acum a dat de o mica panta, si ce vrea fata asta acum sa afle este:e boul asta in stare sa care la deal sau e bou care da drumu la caruta la cel mai mic semn de mica denivelare... Daca vrea ceva mai serios cu tine e firesc ca vrea sa vada cat de serios esti si tu, si daca esti dispus sa iti iei un angajament:ca continui sa tragi si nu o iei la fuga in cautare de drumuri drepte... Daca esti indescis normal ca nu-i atrasa de tine.Ce sa o atraga? Faptul ca iti este frica de posibile probleme/greutatii care s-ar putea sa apara in viata? Firesc ca o fata nu vrea un barbat slab intr-o relatie, iar tu pari cam indecis, neserios.

| Alexx321321 a răspuns (pentru mleonte81):

Sunt foarte serios da nu sunt singur daca vrea sa o mai continui asa in felu asta! la inceput murea dupa mine acuma nici nu prea o mai intereseaza! daca nu mai este atrasa de mine? se vede ca nici cand o sarut nu mai este la fel pentru ea parca a intervenit ceva, de inselat nu o face, da parca habar nu am! prefer sa ma duc sa imi caut altele decat sa stau in felu asta

| SkyPilot a răspuns (pentru Alexx321321):

Poate mai e atrasa. Spune-i ca iti pare rau si ca nu se va mai intampla, ca iti doresti sa fiti din nou impreuna daca te poate ierta. Poate merge. Daca te acccepta, ofera-i un buchet de flori cand vaa intalniti prima data. Si clar, daca se mai inatmpla ai pierdut-o!

| SkyPilot a răspuns (pentru Alexx321321):

Ar mai fi solutia bombei atomice. Daca nu reusesti sa o intorci cu vorba buna, ii explicit ca in forma actuala relatia voastra este pentru tine mai mult suferinta decat bucurie si ca daca nu se mai poate sa fie cum a fost, mai bine ii puneti punct. Asa ceva insa are numai 5% sanse de reusita, de celelalte 95% va despartiti. Daca o aplici, trebuie sa fii pregatit sa inchei relatia cu ea.
Tu stii mai bine, din ce am vazut, relatiiile in impas rareori revin la mai bine daca nu exista si altceva (copil, etc.) care sa ii lege pe cei doi. In ultimul an de liceu am intins cateva luni de o relatie care era exact cum spui tu, ma iubea din gura dar de cate ori avea timp liber avea altceva de facut decat sa iasa cu mine. Pana la urma nu am castigat nimic, as fi fost mult mai destept daca o taiam de cand am observat.

| Alexx321321 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu mai este atrs mintal de mine! din cauza unor certuri si vorbe urate, nu cred ca este chiar asa rau, daca o iau usor si incepem sa vorbim din nou, pentru ca am vrut sa o termint cu ea si replica ei a fost ca cica : acuma dupa ce am pus suflet tu imi dai jet! cand am vorbit cu ea m i-a spus ca atractia sa mai diminuat din cauza certurilor! pur si simplu nu mai stiu cum sa incerc sa mai atrag acuma! sunt doar niste chesti care lipsesc, cum pot acuma sa o atrag de mine, cum? am incercat cu flori vorbe bune si multe alte chesti numai ca a doua zi iar ne certam, nu stiu oare se mai poate ceva pentru a ramane langa ea...ea imi mai trage atentia ca am ranito foarte mult in trecut si cred ca se asteapta sa vada cat rezist asa.

| SkyPilot a răspuns (pentru Alexx321321):

Intr-o cearta ai si tu partea ta. Nu va mai certati, daca ea incepe tu incearca sa o domolesti. Spune-i de mai multe ori ca iti pare foarte rau si ai vrea sa fie cum a fost inainte. Incerca sa o spui in forme diferite. Nu ii mai spune nimic prin care sa o superi.

| Alexx321321 a răspuns (pentru SkyPilot):

Am incercat si asa! i am spusca ca imi pare rau si ca vreau sa fie ca inainte numai ca ea imi spune sa nu i mai aduc aminte de trecut ...deci totu a fost minunat pana intr un punct dupa nu a mai fost...Cum sa o fac sa uite de tot?

| SkyPilot a răspuns (pentru Alexx321321):

Daca asta vrea, poarta-te cat poti de bine, cu flori si complimente si invitat afara, fii romantic si lasa cearta. Arata-i tu ca ai sentimente pentru ea, si ai rabdare o vreme (cateva luni, min. 3). Daca asta nu merge, cred ca relatia voastra nu mai are rost. Sunt multi/multe care nu mai simt nimic pentru celalalt dar nu vor sa o taie pentru ca le e frica sa fie singuri.

| Felys a răspuns:

Odata ce ai dezamagit o persoana vorbindu-i urat cam greu sa repari greseala, ciorba reincalzita nu e la fel ca la inceput, daca au aparut certuri probabil ca ceva a intervenit intre voi si vor mai apare si altele, mai stai putin cu ea, daca vezi ca lucrurile nu se schimba in bine e mai bine sa puneti punct si fiecare in drumul lui

| Alexx321321 a răspuns (pentru Felys):

Deci nu se mai poate rezolva nimica?

| grab a răspuns:

Incercati afrodisiace, daca natural nu prea mai merge.

Răspuns utilizator avertizat
| MisterRip a răspuns:

Clar si-a pierdut atractia fata de tine, mai vorbeste cu tine doar asa, ca sa se obisnuiasca si usor usor sa te lase. Asta e. Spune-i si tu. Ok inteleg si cred ca nu mai sunt asa atras de tine, si ar fi bine sa o terminam acum. Clar se va vaicarii ca orice femeie. Dar ii va trece. Intelege ca acum te foloseste de tine sa-i fie mai usor cand iti da papucii. Fa tu primul pas. Scurt si la obiect cel mai bine!

| Alexx321321 a răspuns (pentru MisterRip):

Bai da spune ca ma iubeste si ca ii este dor de mine cand vorbim la telefon! adica chiar nu se poate rezolva nimica?

| MisterRip a răspuns (pentru Alexx321321):

Prin telefon? Fi serios "bai" fata in fata se vede totul. Daca nu cunosti putin comportament non verbal te minte ca si in telefon! Foarte bine daca te iubeste si daca o spune sincer! Cum vine, te iubesc dar nu sunt atrasa de tine. Mi-se pare. de imi vine sa rad. Atractia are legatura directa cu iubirea. Nu e atractie nu e iubirewinking

| Alexx321321 a răspuns (pentru MisterRip):

Poate ma iubeste ca si alta ceva sau doar ma minte ca nu este atrasa de mine? probabil daca traieste in stres in fiecare zi nu i sta capul la nimica sau cine stie ce

| Alexx321321 a răspuns:

Cred că este lesbi! nu este nicio glumă