| ALEXandra050 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Am 17 ani si iubesc un baiat de 23. Am o relatie cu el de 6 luni. La inceput mama nu a avut nici o problema dar de un timp nici nu vrea sa auda de el. Imi zice ca nu e pentru mine. STiu ca si el ma iubeste foarte mult si tine la mine, dar ce as putea sa fac?
Ce sa aleg el sau parintii? Sau cum sa o conving sa il accepte?

Răspuns Câştigător
| AnNéVidoff a răspuns:

Nu o sa ii convingi pe parinti niciodata.Din start se vede cat il iubesti daca alegi intre a fi fetita mamii sau a il iubi... daca noi iti spunem sa stai cu mamicuta ta toata viata tu o faci? Spune-i mamei tale ca il iubesti! Si atat! El e barbatul vietii tale! Daca e o mama cu capul pe umeri o sa iti spuna ca intelege si o sa te lase sa vezi.Mereu parintii au impresia ca baiatul te lasa si o sa dai singura cu capul de prag si o sa cazi.Arata-i mamei ca o iubesti si ca il iubesti si pe el si ca mama ta te pune sa alegi.Asta nu e un gest de mama.Am 13 ani si mama mereu imi spune lucruri si are pretentia sa le si fac.Parca se razbuna pe mine pentru cum o trata bunica rolling on the floor))). Parintii mereu spun fa asa si atat nu discutam...o data in viata nu mi-au aratat de ce e mai bine asa si sa ma faca sa inteleg cum e bine.Nu exista iubire f mult sau f putin. Exista iubire adevarata.Adica cum tu il iubesti extrem de mult sa zicem adica pe tot si el te iubeste doar f mult adica partea de sus din tine? Sau de jos? laughing)) fara misto vorbesc. Daca va iubiti toata lumea ar trebui sa inteleaga.Ori mama ta are o problema cu el ca a auzit ca a facut ceva si nu vrea sa te raneasca pe tine ori se gandeste ca o sa faci un copil cu el si te lasa.Mai ales ca ai 17 ani.Esti cu studiile in floare.Intreab-o pe mamicuta ta la cati ani l-a intalnit pe taticutul tau si la cat au facut niho niho rolling on the floor)))).Fi mai serioasa daca il iubesti! Ori il iubesti ori nu!
FUNDA?

| ALEXandra050 explică (pentru AnNéVidoff):

Multumesc pentru raspuns. da-mi id-ul tau sa mai vb. :*

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Eu nu m-as hazarda sa spun ca dupa 6 luni ma iubeste. In 6 luni sa spunem ca te invata putin, cu bune si rele. Iti invata obiceiurile, stie ce-ti place si ce nu, stie in ce pozitii iti place tie, stie parcul tau preferat, stie daca iti place mai mult la mare sau la munte etc. Iubire? Hm, cam greu! As spune un atasament sau cel mult indragosteala. Iubirea e un lucru sfant si din pacate a capatat semnificatii nebanuite. Eu as spune pentru bine tau sa iti gasesti un baiat de 18 ani si cam atat. Sunt foarte convins ca si el la 23 de ani este la fel de aerian ca si tine si gandeste simplist. El trebuie sa experimenteze si ii trebuiesc cantitati de femei pentru a-si forma o minima experienta. Un barbat care la o anumita varsta o da in bara in pat va fi respins. Va fi catalogat in fel si chip. De aceea baietii cauta experiente diferite. Conteaza cum o fac. De preferat ar fi cu cap.
Cu siguranta parintii tai te iubesc enorm si intrebarea pe care ti-ai pus-o demonstreaza ca inca nu ai trecut de stadiul de adolescenta. Ceva, ceva au mirosit dansii la acest baiat.

| Alcyon a răspuns:

Sase luni nu inseamna mare lucru. Eu zic sa nu te agiti prea mult. La inceput toate-s roz...

Răspuns utilizator avertizat