| lemmon a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru: unui baiat de la mine din clasa ii placea de mine, mi-a propus sa fim impreuna dar eu l-am refuzat. el a inteles dar chiar si asa ma conducea dupa sc acasa, vb foarte mult si la scoala, pe mess etc, de la un timp insa relatia noastra s-a racit iar eu am constatat ca intre timp m-am indragostit de el, gen:"iti dai seama de ce ai abia atunci cand pierzi respactivul lucru". el s-a apropiat de alta colega, nu stiu daca sa ma faca geloasa sau chiar o place. oare m-a uitat? dati-mi un sfat. sa il recuceresc sa nu imi pese? voi in locul meu ce ati face? pls raspunsuri multe,, funda:*

Răspuns Câştigător
| claus a răspuns:

Simplu, lasa-l. daca l-ai refuzat la inceput nu incerca sa te schimbi acum. baiatu doar umbla din floare in floare si cauta si el pe una, nu ii pasa cine anume, care o fi. nu recuceri nimic, cauta un baiat pe care sa il placi si sa il accepti de la inceput. nu te indragosti de niste cuvinte zise pe mess si de un dus acasa. Baietii milogi sunt slabi si egoisti. De aia a si renuntat asa usor la tine.
Deci, repet, uita-l!

5 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

In locul tau as lupta pentru elbig grin Daca te-a placut fi sigura ca nu te va uita chiar asa de usor. Doar ca si-a dat seama ca nu are rost sa lupte, si a renuntat. Incearca sa te apropi de el, petreceti cat mai mult timpo impreuna. Pe mess baga-l si tu in seama. Si probabil te va intreba el. Daca nu, ii poti spune in gluma pe mess/sau la telefon: "Mai e valbaila propunerea aia sa formam un cuplu?''. SI atunci vezi.

Insa daca o place pe colega ta, nu te supara. Cum zici si tu, l-ai avut si l-ai pierdut. Daca te-a uitat nu ai de ce sa-l judeci avand in vedere ca in trecut tu l-ai refuzat.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Eu nu as umbla dupa el, lasa-l ca cu timpul va regreta, ca doara roata se-nvarte si in cazul tau sa invartit din pacate, dar se mai invarte, nu se opreste, deci eu zic sa fii si tu asa de indiferenta cum e el fata de tine, si o sa vezi ca o sa vina la tine! Sper ca te-am ajutat!
Bafta si Craciun Fericit!

| bsorynovidiu a răspuns:

Nu ai ce face, odata ce l'ai refuzat, el si'a luat gandul de la tine, daca a gasit pe alta... doar dupa ce ii trec sentimentele pentru ea, atunci mai poti incerca.

| Fragile a răspuns:

Lupta pentru el!happy
Incearca sa vorbesti cu el, sa incerci sa ai o relatie mai apropiata. iar atunci cand vezi ca incepeti sa discutati mai des, etc. ii spui ca iti pare rau ca l-ai refuzat si ca trebuia sa accepti de la inceput sa fii cu el doar ca 'iti dai seama de ce ai abia atunci cand pierzi" si ca acum chiar iti place de el si ai vrea sa fii cu el.
Dca intelege si te accepta, inseamna ca el chiar te place!
Succes si sarbatori fericite!big hug :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El a vazut ca nu vrei sa fiti impreuna si si-a dat seama ca tot ce face face de geaba si atunci el si-a indreptat atentia catre alta fata daca ti la el cu adevarat incearca sa ii arati ca tu ti la el si poate nu si-a pierdut sentimentele pentru tine.incearca sfatul meu.mult noroc