| bella19 a întrebat:

Am nevoie de niste pareri mai ales de la baietihappy.In primul rand, am 20 de ani.Chestia e ca m-am indragostit pe bune de un tip.El e genul acela foarte inteligent care nu se baga in seama si e mai retras si care totodataa arata foarte binehappy.Si am inceput sa vorbim,am iesit de cateva ori,ne-am distrat, am ras.Nimic altceva. Apoi dupa ultima intalnire era sec l-am intrebat ce are cu mine si intr-un final mi-a spus ca ii place zambetul meu.Totul frumos,dar apoi nu mai da niciun semn,nimic,daca dau eu mesaj, raspunde sec si cam atat.E foarte distant.Eu nu inteleg ce se petrece si tare as vrea sa pricep pentru ca eu chiar sunt foarte trista din cauza asta. Vroe parere,sfat? Multumesc, funda.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are incredere in femei, a decis sa fie singur toata viata cu un servici bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

De ce nu ma mira raspunsul tau laughing

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca ai vazut realitatea.

| neutrino a răspuns:

Poate ca a gasit alt zambet, mult mai frumos.

| SkyPilot a răspuns:

La 20 de ani omul probabil ca stie ce vrea. Cred ca dupa ce te-a cunoscut mai bine considera ca nu esti genul lui. Este despre tine ceva care i-a displacut atat de mult incat crede ca nu puteti fi impreuna. Incearca sa te examinezi incercand sa te vezi prin ochii lui, poate gasesti raspunsul.

| ALGator a răspuns:

Parerea mea este ca atitudinea distanta poate veni si din faptul ca nu e hotarit cum sa procedeze. Poate ca inca aveti prea putine lucruri in comun.
Daca ceri prea mult poate il obligi sa se retraga.
De ce sa nu continui deocamdata intilnirile de "dragul intilnirilor", fara sa fortezi nimic?
Ca sa aveti ragaz sa va cunoasteti mai bine, sa îi devii familiara, sa creezi si tu o dependenta fara ca sa se simta "amenintat" ca trebuie sa ia deja o decizie. Incearca sa-l cunosti in general si sa te cunoasca si el in general. Îi va fi mai greu sa refuze o persoana care îi este familiara. Devenindu-i familiara, poate isi va da drumul si la gura. Subiecte legate de interese comune, de pareri, nu de "cum iti place de mine". In felul asta ai o platforma. Daca merge, merge. In fond, nu te-a refuzat ferm.
Doua lucruri ar fi de gindit.
In aceasta asteptare sa nu fii trasa si mai tare intr-un sentiment prea puternic care sa te faca sa suferi prea mult daca nu veti putea continua.
Al doilea: "inteligent... nu se baga in seama... arata foarte bine".
Un arsenal cara îti impune si tie niste exigente. Ai facut o trecere in revista a ceeace vrei tu sa scoti la bataie?
Nu trebuie sa fiti "identici", dar iti dai seama ca la asa ceva contraoferta nu poate fi "neinteligent, galagios, neglijent, impopotonat" (asta nu ca mi-ai face mie impresia asta). Un pic de "cameleonism" nu strica nimanui.
Succes :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cam am un comprtament de cacao cu fetele pe care le simpatizez. Nu stiu de ce, nu o fac intentionat, dar sunt distant si ma comport ca si cum nu le-as cunoaste sau n-as vrea sa vorbesc cu ele, desi urlu de fericire in sinea mea cand le vad. Poate asa e si el, e unul din astia mai ciudati, ca si mine. Incearca tu un pic mai multa apropiere, pune mai multa dragoste in mesajele pe care i le trimiti si daca tot ramane distant inseamna ca nu merita sa incerci mai mult.

Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui să te laşi mai greu, să-l laşi pe el să facă unele trebuşoare dacă e interesat, bineînţeles!
Ai încercat, l-ai contactat, acum lasă-l. Fii indiferentă, sau cel puţin încearcă (şi reuşeşte).
Nu trebuie să o iei în nume personal, însă e posibil să nu-şi dorească o relaţie cu tine, acum.

| ubox7007 a răspuns:

Si eu sunt foarte singuratic si sec, nu dau raspunsuri complicate mai niciodata. Daca ii place ambetul tau, si eu e aprox. ca mine ori te iubeste, ori ii place zambetul tau, dar greu il faci sa iasa din caracterul ala care zice doar "da" sau "nu" doar cu chesti romantice, noaptea, nu sex, dar chesti tandre si "dragute"

| Skilline2012 a răspuns:

Ce legatura are inteligenta cu modul unui baiat de a "agata"? Si cred ca neutrino are dreptate. Nu cred ca te mai place.

| eduard1 a răspuns:

Vârsta lui?

| LoseYourMind a răspuns:

Faci parte din jocul lui, vrea doar sa iti vada reactiile.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru LoseYourMind):

Cine se mai joaca la 20 de ani? daca ma simt atras de o femeie, cu care am iesit de cateva ori, mi se pare stupid sa ma port distant cu ea. adica e clar ca si ea e atrasa de mine, altfel nu ar mai fi existat a doua intalnire. plus ca el ar fi trebuit sa o sarute deja, daca nu de la prima intalnire macar la a doua

| LoseYourMind a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Incearca sa vezi cuvantul ''joc'' dincolo de aparentewinking Incearca sa intelegi adevaratul mesaj din raspunsul meu, nu il interpreta cu superficialitate.