| ralu70 a întrebat:

Am nevoie de o parere. de cateva zile ma dor foarte tare ovarele, in special cand vreau sa ma asez sau sa stau ghemuita. de asemenea, am si stari de greata. ce ar putea fi?
P. S: un An Nou plin de implinire.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai chisturi ovariene. Trebuie sa te vada urgent un ginecolog (macar pentru ecografie daca esti virgina), fiindca este o afectiune foarte grava care netratata la timp lasa sechele.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O sarcină, un fibrom uterin, cistită, orice poate fi.
Mergi la un ecograf și un consult de specialitate.
Sănătate.
La mulți ani!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Ai facut sex neprotejat?
Nu ne'ai dat suficiente detalii pentru a'ti spune ce se intampla. Daca ai facut sex neprotejat poti fi insarcinata, iar daca nu, probabil e o raceala (la ovare). Cat despre starile de greata, cred ca este autosugestia aici.

| Cypronge a răspuns:

Buna Ralu
Vei gasi raspunsul cautat pentru aceasta pagina
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/durere+de+ovare

| claus a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, ralu. Dar fa o vizita la gineco. Niste chisturi sau ceva de genu, hormonal probabil. Si mai ia si tu un nurofen la durere.
si tie un an nou fara durere:p

| eDDy a răspuns:

thinking parerea mea ca ai sa ai un copilas happy sati traiasca.

| Edwardsensation a răspuns:

Ai putea fi insarcinata. sau ai facut sex salbatik tongue. Daca vrei sa nu te mai doara cauta-ma! ( Zeul_n3bun @ Yahoo.com )

| ralu70 explică:

Nu am facut sex neprotejat