| Reliana a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru! Am o relatie de 2 luni si parea ca lucrurile sunt chiar serioase.Chiar aveam planuri pentru viitor, dar in ultimul timp ne certam tot mai des, din nimicuri.De fiecare data el imi reprosa ca sunt exagerat de suparacioasa, chiar si atunci cand poate chiar aveam dreptate el tot nu-mi dadea.Cand ne impacam, imi zicea:"esti rea", dar niciodata"imi pare rau" sau "ai avut dreptate","imi cer scuze" etc. Dar ieri, a fost cea mai serioasa cearta.Eram deja suparati cu o zi in urma...Ma simteam foarte rau, eram racita si l-am sunat sa-i zic asta si ca am sa dorm putin, la care ma intreaba daca poate veni acasa la mine mai tarziu, precizez ca trebuia sa mergem la un festival pe zi dar nu mi-a aminti. I-am zis ca da. Apoi mi-a zis daca mergem la plimbare seara.Desigur ca m-am enervat! Eu deja ii spusesem ca mi-e rau si el imi zice ca dupa cum vb nu-i par a fi bolnava! Si cand il sun pe la 3, cand m-am trezit, cu gandul sa-i zic sa vina la mine, el imi zice ca e la festival si ca vb cand ajunge acasa! x-( Dupa ce a inchis, i-am trims msg sa se distreze incontinuare si sa nu se deranjeze sa ma mai sune...si nu ma mai sunat! crying help!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca va iubiti lasati orgoliul la o parte k nu duce la nimic bun, certurile dese intre parteneri nu fac altceva decat sa raceasca relatia si sa va raciti unul fata de celalalt, invatati sa iertati, sa fiti mai intelegatori unul cu altul, vb frumos cu el, poarta o disctuie serioasa in legatura cu relatia voastra pentru ca ar fi pacat sa va despartiti pentru niste nimicuri, certuri banale intre doua persoane, succes.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunteti amandoi orgoliosi si nu faceti compromisuri de dragul relatiei. Sincer, asa nu prea aveti viitor.
Nu zic ca el n-a gresit cerandu-ti sa iesi afara desi erai bonava. Dar tu nu aveai nici un motiv sa iei foc. Intelept era sa-l chemi la tine si sa vedeti atunci ce faceti. Dovada ca ai gresit este ca tot tu ai vrut sa-l chemi la tine. Era bine de la inceput sa fi zis: vino la mine si vedem noi, daca ma simt cat de cat bine, mergem la festival. Si chiar asa sa faci. Sa stii ca intr-o relatie stabila, de viitor, mai dai de la tine, mai faci eforturi.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Aia nu e relatie.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Ati gresit aman2sad
ar trebui sa-i explici ca, cu raceala asta sau ce aibig grin
ai uitat:X
succes! sa va`mpacati:*
nu lasati o mica cearta sa strice o mare dragoste!:*
pup

| sebastian_7562 a răspuns:

Orgoliosi amandoi. asa am patit si eu... e cam cu scantei astfel de relatie... iti zic din proprie exp. bafta oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoi sunteti in cale afara de orgoliosi, luptati mai mult unul contra altuia si neglijati sa acordati clipe tandre si momente speciale unul altuia, chiar daca el nu va face acest lucru ar fi okk ca tu sa fi mai nebunatica si creativa, de ex sa va dati cu rolele in parc, sa va spuneti bancuri, sa faceti ceva nou.
Relatia inca in sine nu e una serioasa fiind prea scurt timpul inca pentru planuri asa mari si simt o indoiala din partea ta in ceea ce priveste viitorul relatiei din cauza faptului ca te deranjeaza comportamentul lui, iar acest lucru nu e de neglijat deoarece el nu o sa se inschibe pentru ca va fi ceva (poate) mai serios.Respectul,intelegerea,recunoasterea,comunicarea sunt insusiri importante ale unei relati sanatoase.La tine lipsesc.Bafta in alegerea potrivita.

| Reliana explică:

Intr-adevar, sunt foarte orgolioasa, dar eu chiar am lasat de la mine de fiecare data...si am incercat de multe ori sa comunic, sa-i spun ce ma deranjeaza, dar parca vorbesc singura! Si-a format parerea ca sunt doar sensibila si parca nu ma mai aude...si spun ca aveam planuri, pentru ca el mi-a zis sa deschidem o afacere si ca vrea sa ne casatorim...chiar daca ne certam ca 2 copii, numai suntem la varsta in care sa ne dam cu rolele in parc.Eu am 20, iar el 29.Va multumesc pentru sfaturi si mai astept si alte pareri... oricum, ma bucur sa observ ca mai exista persoane care te pot asculta si sa-ti dea un sfat sincer!

| miki22 a răspuns:

Copilarii :-J