| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns! Am aproape 18 ani si eu nu am avut nici o iubita. Nu am fost cu o fata niciodata,am mai tinut,, la misto" cateva fete de mana, am mai avut creca de 2-3 ori un,,pupic" nu pot sa ii spun sarut, dar si atuncia pupic, ca ne jucam adevar si provocare. Toti baietii din grupul meu si nu nunai si alti prieteni macar pana 1 relatie de 2-3 zile au avut, eu ba. Am un prieten in cartier care e gamer se joaca 15/24 pe pc si ala are prietena,eu ba. Ce baieti isi doresc femeile astea? Am prieteni in cartier sunt slabi,nu stiu ce sunt alea vrajeli, afaceri,combinatii, nu fac nimica sport ceva,nic nic. Acuma nu ii judec dar sunt asa ca ei sunt,,vai de mama lor" si au prieteni, iar eu nu am si sunt binicel : 1, 70 ochii albastrii, arat bine (am facut sala de forta 1an jumate) acuma fac box de 9 luni, nu beau/fumez,nu am alte vicii, nu sint fitos sau altele. Am incercat sa imi fac o iubita dar mai multe feteni-au dat cu,,flit" si eu m-am demoralizat si nu am mai incercat sa imi caut prietena. Am un prieten in cartier care printr-o prostie si-a gasit prietena: ea a facut primul pas,ca daca era dupa el. Si fata era,,buna" frumoasa, simpatica, fara fite etc. Eu am ramas sicat cand am vazut ca prietenul meu s-a combinat cu fata aceea, pentru ca fata nu era de el si nu se astepta nimeni. Ceva timp mai tarziu am intrebat-o ce a vazut la acel baiat si ea a spus ca e dragut si protector. Pe bune? Nu zic cu invidie, dar acel baiat are 90 de kg la 17ani, e gras si nici nu stie sa stranga pumnul dapai sa mai deie cu el. Dapa cateva Zile m-a intrebat baiatul acela daca pot sa bat pe un baiat ca s-a luat de el si gagica-sa. laughing protectorul nu mai e cum credea ea. Am intrebat mai multe fete prin anonimat (ask.fm) ce le place la un baiat: si acele fete au spus cam toate calitatile si dorintele pe care le am : sa arate bine, protector, sa nu le fie rusine cand merg de mana cu el, sensibil etc. Dar vad ca nu am noroc. TNustiu. 18ani si nu am avut o relatie. Intrebi copii de 12ani si iti spun ca au avut vr-o 5 relatii. Vreau si eu sa imi petrec timpul cu iubita mea, sa facem nebunii, sa mergem la munte/mare, gratare, sa mai rup si eu anturajul meu.Ce parere aveti?- 18ani si nu am avut niciodata o iubita! E de rau? Se bine? Eu sunt panicat asa putin

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Ar trebui sa lasi deoparte treaba asta cu aspectul fizic si sa nu mai judeci dupa infatisare. Ce daca un baiat are 90 de kg si iubita lui e slaba? Poate ca fata aceea a stiu sa vada dincolo de aspect.happy Lasa totul sa vina de la sine, nu te mai criza atat ca x-ulescu are iubita, vecinul care are cosuri are si el o iubita, verisorul de 5 ani are si el iubita. Vezi de treaba ta! Nu mai fi invidios pe oricine vezi ca tine pe cineva de mana. Oricum nu vezi adanc in relatia respectiva. Poate unii nici nu se iubesc si se tin de mana.happy Decat sa ai o relatie asa, aiurea, mai bine nu o ai. Ai toata viata inainte. La 18 ani abia iti incepi viata. Nu e tarziu, doar ti se pare.

| RAY a răspuns:

Yahve dar mult si scris mann sincer eu nu team citit ca sunt pe tel dar din cate am inteles ai probleme cu gandirea negativa, ce poti face? Pai integreazate intr-un grup si socialiseaza acolo si vei gasi si tu o urata pentru tine sau visezi la alea fotomodel? Fi rational si tu, multa bafta

| Oana92 a răspuns:

Esti ingamfat!

| LoveSleep a răspuns (pentru Oana92):

Și nici măcar în sensul bun, ca mine.

| Oana92 a răspuns (pentru LoveSleep):

Hai sa iti cautam alte atribute, ingamfarea nu are conotatii pozitivewinking Hai sa spunem...mandru, sigur pe sine? Suna mai bine! laughing

Iar tipul asta e fix genul de barbat ce merita luat la misto. E asa de plin de el de te apuca dracii de cand incepe sa vorbeasca. Pentru ca oricum orice spune are legatura cu el, cu cat e el de bun in comparatie cu altii. Si se mira ca e singur, el ala plin de calitati, in timp ce ''ratatii'' sunt cautati de femei...

| LoveSleep a răspuns (pentru Oana92):

Conotațiile pozitive mă plictisesc laughing

De tip nu mă iau, nici n-aș avea ce să spun. Frumos, inteligent, atent, le are pe toate. Mai puțin o prietenă, dar la cât e de bun, sunt sigur că doar l-ar trage în jos.

| HelloWorld00 a răspuns:

Ai timpul de temperament care e sensibil, emotional, perfectionist si ordonat poate, dar care are o problema cu ceilalti si nu reuseste sa i înțeleaga. Trebuie sa accepți ca exista altfel de oameni. Daca au iubite sau daca se descurca mai usor decat tine in societate nu inseamna ca au fite ci doar ies foarte tare in evidenta. Intelege ca un sfert de planeta s a simtit exact ca si tine in adolescenta. Faza e ca oamenii ca tine nu ies in evidenta si de aceea poate te simti singurul in aceasta stare.
Iti recomand sa cauti fete care vorbesc mult, care sunt extrovertite si neorganizate, daca esti o persoana organizata. Daca esti mai degraba o persoana nehotarata care evita sa ia decizii, care e indiferenta si care simte mai mereu nevoia de odihna, iti recomand sa cauti fete neemotionale, organizate, care iti spun totul pe fata fara jena, fete cu spirit de lider si perfectioniste.