| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am nevoie de un sfathappy

Deci eu am fost cu un tip 5zile(Alin) si apoi ne-am despartit si eu m-am combinat cu un prieten de-al lui(Dumi)(lui ii placea de mine, mie de el si asta a fost). M-am despartit de Dumi dupa 3 zile din cauza la niste prosti care s-au bagat intre noi.

Nu am putut sa stam unul fara altul(laDumi ma refer) si la vreo saptamana ne-am impacat. Am decis sa ne tinem relatia ascunsa pentru a nu mai pati la fel. Alin ma tot cauta pentru ca nu stia ca eu sunt cu Dumi. Dumi stia, dar nu ii era teama pentru ca stia ca tin la el, nu la Alin(noi avem foarte mare incredere unul in celalalt:d). Alin ma cauta seara de seara, zicea ca tine la mine enorm.

Destinul a facut ca Alin sa afle(a venit intr-o zi pe la prietenul meu pe acasa si eu eram la el. Ne-a gasit amandoi). Asta dupa ce am stat noi ascunsi doua luni. Toate bune si frumoase, am vorbit cu el si a zis ca nu spune la nimeni din clasa lor(sunt si colegi de cls) si ca nu se baga peste noi, ca oricum nu-l intereseaza.

Apoi Alin s-a racit fata de mine. Nu ma mai baga in seama nici pe mess, nici prin scoala. Nu asta e problema, ca nu-mi pasa de el. Problema e urmatoarea: el i-a zis lui Dumi ca ar fi o fata de la mine din clasa care il place(la mine in clasa stiu de raelatia mea doar 3 fete cu care ma inteleg eu fb) si ca de ce nu se desparte de mine, pentru ea, ca e mai frumoasa ca mine si nu stiu ce. Dumi mi-a zis asta mie si a zis ca oricum nu-l intereseaza ca ma are pe mine si nu-i trebuie alta(ceea ce ma face sa cred ca tine intr-adevar la mine). Si totusi, eu mor de nervi ca se baga Alin asta peste noi. Ce as putea sa fac eu in situatia asta? Ca tot incearca sa ne desparta(si cand ne-am intalnit toti 3, i-a zis de fata cu mine ca are o vecina si ca daca ar vrea sa-i faca lipeala cu ea, desi Dumi ii tot repeta ca ma vrea doar pe mine). Ca ma tem, ca o sa reuseasca si eu tin la el si cred ca si el tine la mine(m-a prezentat lu' maicasa, ma ia peste tot cu el, chiar daca e cu prietenii, m-a prezentat si la cei mai buni prieteni si chiar s-a certat cu cativa doar pentru ca faceau misto de mine). Nici macar nu stiu cine e fata aia din cls mea(banuiesc eu pe 2, dar nu stiu sigur care e) si ce as putea sa fac? Ca nu vreau sa stie toti ca st cu el(si nu e vb de rusine, doar ca tin la el si stiu ca s-ar baga proastele pe mine, pentru ca el arata waw si mi-e in permanenta frica ca as putea sa-l pierdcrying)., Deci un sfat pls. Ce sa fac sa inceteze Alin sau sa vorbesc cu fata aia de cred eu ca-l place?crying funda

Răspuns Câştigător
| MMadalina a răspuns:

Spuneai ca ai incredere in el ...Sa stii ca nu prea se vede. O relatie bazata pe incredere, respect poate rezista chiar daca este ascunsa sau nu. Nu te gandi la ce sa faci ca sa nu-l pierzi, gandeste-te la ce faci cand esti cu el.
Si iti reptet daca il iubeste asa cum zici incearca sa ai mai multa incredere in elhappy

O zi bunahappy

3 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

@push2gl de ascundem relatia pentru ca se baga prostii peste noi. Nu-ti doresc sa ai colegii lui de clasa care sa te streseze,, De ce stai ma cu ea?'',, Nu vezi ca e mai buna aia?'' si etc. Si decat sa ne faca capul calendar mai bine ne iubim asda pe ascuns:->

| push2gl a răspuns:

Daca va iubiti si aveti incredere unul in altu de ce sa mai ascundeti relatia?

| carnat a răspuns:

1 la mana, ceva mai multa gramatica, ziceai ca esti la scoala
2 la mana, discuta cu dumi sa iesiti din ascunzatoare, si apoi cand va stii toata lumea de ralatia voastra nu o sa se mai poata baga intre voi alin, sau dumi sa il respinga, sa nu mai discute cu el