| clauuuu a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor.Luna asta am avut relatii sexuale cu prietenul meu.Am facut sex neprotejat (mereu o facem asa si nu s-a intamplat nimic) insa nu a ejaculat in mine.Menstruatia mi-a venit cand trebuie, dar luna trecuta si luna asta (acum 4 zile) mi-a venit mai putin cantitativ decat trebuie. Dar nu a venit nici foarte putin...am avut si dureri de burta.Luna asta mi s-a parut ca a fost mai inchis la culoare decat trebuie, doar prima zi a fost rosu...Nu am avut nici o simptoma de sarcina, nici pofte.Credeti ca sunt insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca nu esti insarcinata, dar in mod evident se scgimba ceva in comportamentul oragnismului tau. Poate fi ceva fara probleme, sau ceva important, posibil grav. E bine sa te vada ginecologul tau cat mai repede.

| Cătălina a răspuns:

Nu esti insarcinata atata timp cat ti-a venit, nu conteaza culoarea si nici cantitatea.

| CarmenR a răspuns:

De ce vrei sa risti si sa faci sex neprotejat cand exista atatea metode de contraceptie precum pilula sau prezervativul. Iti recomand sa faci un test de sarcina.

| Angel_4471 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu cred ca este o problema, desi exista riscul sa ramai insarcinata de la lichidul preejaculator. Cel mai bine ar fi sa faci un test deoarece poti fi insarcinata chiar daca iti vine menstruatia. bafta.

| cicilica a răspuns:

Nu esti pentru ca ti-a venit menstruatia. daca ti-a venit nu trebuie sa ai nici o grija. Nu esti insarcinata