| euCarol a întrebat:

Am o curiozitate... daca m-am culcat cu o fata in timp ce era pe stop(a 3 noapte), poate ramane insarcinata? Si daca da, care sunt sansele? va rog raspundeti-mi sincer si cat mai repede... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EdiiThxoxo a răspuns:

Pai, in primul rand trebuie sa stii ca un spermatozoid traieste pana la 7 zile, deci riscul exista. Pe alta parte, in 10 zile (cele 5 de menstruatie si cele 5 de dupa) numarul de hormoni esterogeni este mai redus, deci se poate sa nu. Cel mai sigur e sa-si faca un test de sarcina (15 lei costa unul) si sa mai faca unul cam la 10 zile. Iar daca ambele sunt negative, no problem! Aaaa, daca dupa menstruatie are scurgeri vaginale albe nu poate fi insarcinata deoarece ele apar doar atunci cand se finalizeaza procesul menstrual fara fecundare! Sper sa te fi ajutat!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Şansele sunt foarte mici, deoarece atunci se află în perioada cu fertilitate foarte redusă - foarte rar se întâmplă ca fata să rămână însărcinată ( atunci )!

Acum DEPINDE de mai mulţi factori : situaţia diferă de la fată la fată, de durata ciclurilor menstruale, de momentul ovulaţiei, de o eventuală ovulaţie "spontană", etc.

Pentru a "scăpa" de această "bănuială" poate face un test de sarcină la 3 săptămâni după acel contact sexual!

| GinaGina a răspuns:

Nu poate ramane insarcinata!happy..sanse sunt 1 la 10000. Deci nu te panica

| yoko a răspuns:

Da