| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema, e mult de povestit, nici nu stiu cu ce sa incep.
Am 17 ani si iubesc 2 barbati iar al treilea m-a invatat cum de fapt ar trebui sa fiu iubita... unul de 19 ani, unul de 25 iar altul de 30. Toti sunt inteligenti si respectuosi. Cu cel de 25 mi-am petrecut 2 ani, el a fost primul barbat din viata mea, chiar ma iubeste dar in ultima vreme ma stresa foarte mult si nu este de acord cu ceea ce vreau sa fac cu viitorul meu. Baiatul de 30 de ani mi-a aratat cum de fapt ar trebui sa se comporte iubitul cu mine (nu am avut relatii intime cu el-crede ca sunt virgina), el m-a invatat multe, mi-a spus si explicat cum ar trebui sa se comporte un barbat ideal insa diferenta de varsta isi spune cuvantul, nu are rabdare deloc cu mine. Cel de 19 ani intra la facultate, un mic geniu, ma iubeste foarte mult numai ca lucrurile sunt asa de complicate... extrem de complicate. Cum sa imi dau seama cu cine ar trebui sa fiu? Va rog fara jigniri... vreau doar sa fiu fericita si apreciata alaturi de viitorul iubit. Ce sa fac? Sunt multe detalii la mijloc.

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Vai, câtă dramă pe capul tău...
Serios, maică-ta știe că în loc să îți vezi de liceu tu sucești mințile a trei bărbați?
Cel mai bine pentru tine și pentru ei este să îi lași în pace.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa continui relatia cu cel care te-a dezvirginat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ce iubăreață ești.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Pai, din ce ai scris tu aici, ala de 25 te streseaza, cel de 30 de ani nu are raabdare cu tine. Deci, cel mai bine ar fi sa fii cu cel de 19 ani. Este mai mica diferenta de varsta, deci va va fi mai usor.Cu cel de 30 de ani nu prea are sens sa fii, este prea mare diferenta de varsta, si daca spui ca nu are rabdare cu tine, nu prea mai are sanse.Bafta!happy

| TeckTonik997 a răspuns:

Scuza-ma dar eu consider ca esti o parasuta. Fa ce vrei, virgina nu esti, cu 101 tipi ai fost, maine poate te trezesti ca mai apare un mos de 78 de ani cu bani care "te iubeste", nu inteleg care ar fi problema ta...

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Nu iubesti pe niciunul dintre ei.Lasa-i pe toti in pace. Daca ei te iubesc nu inseamna ca trebuie sa ii iubesti si tu, nu esti obligata cu nimic.