| alex1aki a întrebat:

Am o dilema.
Fata pe care o plac sustin e ca il place pe altul. Eu am fost plecat 2 saptamani la mare nespunandu-i ca plec. Cand m-am intors acasa si m-am intalnit cu ea a fosto foarte bucuroasa ( aproape m-a imbratisat ) intrebanduma unde am fost. si daca i-am adus o scoica? fiind putin trista ca n-a fost la mare niciodata.
PS stiti povestea ( ea il place pe unu neinteresat de ea )
Si ce inseamna oare?

5 răspunsuri:
| AnnY98 a răspuns:

Buna! happy
Pai ar trebui sa'i spui ca o placi si ca vreti sa fiti inpreuna.Nu ai nimic de pierdut si INCERCAREA MOARTE N'ARE!
Dar ar trebui pentru inceput sa o iei usor...gest cu gest, cuvant cu cuvant..si tot asa. daca ii spui din prima, poate o sa se sperie happy
BAFTA!

| vocea a răspuns:

Pai poti sa o intrebi daca ii place de tine, trebuie sa fii direct atunci ea iti va zice ce simte cu adevarat fata de tine, cine stie poate aimari sanse sa te placa succes

| Mussette a răspuns:

Fi cat mai apropiat de ea. Profita ca respectivu e neinteresat. O sa te placa.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar vrea sa fie cu tine nu ti-ar spune ceva care sa te indeparteze. Probabil ca vrea sa fiti amici si atat. Ai putea sa-i spui direct ca tu o placi foarte mult si ca ai vrea sa fiti prieteni. Nu ai nimic de pierdut. Daca te refuza nu-i promite ca o astepti dar spune-i ca ai dori sa iti spuna daca se razgandeste. Baga niste complimente prin text, dar nu exagerate (ochi frumosi, zambet minunat, te simti foarte bine cand esti cu ea etc.) S-ar putea sa reeconsidere in cateva saptamani. Dar daca te refuza nu mai sta dupa ea, cauta-ti alta! Oricum o sa dureze cateva luni sa intri intr-o relatie noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trimit eu scoici sa-i dai. laughing)

Mai nu renunta chit ca-i place de nu stiu cine ca pana la urma o sa-i treaca si o sa aprecieze o prietenie adevarata. Tu incearca sa te intelegi cat mai bine cu ea si sa petreceti cat mai mult timp impreuna si o sa se ataseze de tine. happy