| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o intrebare, De cand am avut o relatie de 4 luni, si s-a sfarsit, aia fiind dupa vara nu mai plac pe nimeni, nu sim atractia aia pentru nimeni, si deja e de muult mult timp. INtrebare e de ce?
Si ar mai fii ceva, am suparat\ au suferit multi baieti pentru mine, si imi e frica ca asa mi se va reintoarece ..este posibil ca la randu meu sa sufar la fel de mult?
Astept raspuns la ambele intrebari, multumesc anticipat /; d

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa patesti la fel, beleaua rautatii revine si la cel care o transmite.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Depinde de tine, daca ai carater slab vei suferi, daca ai caracter puternic nu vei suferi

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai gasit pe cineva care sa-ti placa. Stai linistita, nu scapi happy Apare el!
Posibil este sa suferi, dar nu are nici o legatura cu faptul ca altii au suferit pentru tine. Este dupa norocul fiecaruia. Nu cred ca vreunul dintre noi a scapat fara suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o pierdere de timp sa stai sa te gandesti ''oare voi suferi vreodata tare?''
Depinde peste ce fel de persoane vei da, dar suferinta asta apare inevitabil, din punctul meu de vedere.
Toate la timpul lor! N-ai vazut niciun baiat care sa fie pe placul tau, dar la un moment va aparea acel Fat- Frumos pe care-l astepti! Rabdare!
Pune accent pe cariera, scoala, prieteni, familie.

| Xpressurself a răspuns:

Categoric nu. nu vei suferi tu pentru altii. e natural ca o fata sa atraga mai multi baieti si sa-l aleaga pe cel care o satisface pe un anumit(e) plan(uri). ceilalti au si ei treaba lor. nu esti tu mama ranitilor.
tu vei suferi doar pentru alegerile gresite pe care le faci. si acestea pot fi corectate. nu? sa spunem ca alegi un barbat care se dovedeste a fi un pampalau. atunci, vei suferi prin faptul ca iti irosesti vremea cu el. cand vei termina relatia cu el gata si suferinta. fara cauza nu este efect. cand gasesti un barbat care sa te implineasca vei fi fericita. cauza si efect happy
in viata e chiar asa de simplu cant te iubesti suficient sa-ti pese prima data de tine si apoi pentru altii. vezi, unii numesc asta egoism, altii iubire sanatoasa de sine. nu ma refer la grandomanie si alte exceptii.

in plus, poate nu ai nevoie de un barbat acum in viata ta. ia o pauza si ocupa-te de altceva, poate ca sunt lucruri mai importante in aceasta perioada.
eu personal nu am prietena acum si nici nu ma prea intereseaza. imi place sa povestesc, sa-mi fac prieteni. asadar mai poti sa povestesti cu mine daca vrei. daca-mi dai mai multe detalii am sa stiu sa-ti spun mai multe

| Ali18sa a răspuns:

Buna! Pai am trecut prin aceiasi situatie la un moment dat am crezut ca nu voi mai place pe nimeni niciodata si ca ultima relatie avuta era sfarsitul pentru mine insa nu a fost asa.Nu iti pierde speranta mai devreme sau mai tarziu va aparea cineva care va reusi sa stearga deziluzile provocate de fosta relatie si cu care vei trai o noua sansa la fericire de care vei profita la maxim.E posibil sa mai traiesti dezamagiri face parte din viata noastra insa exista si posibilitatea sa gasesti intr-o singura persoana tot ce ti-ai dorit dintotdeauna deci merita sa risti sa pierzi pentru a reusi sa castigi happy