| Andreees3442 a întrebat:

Am o intrebare.
Eu am menstruația neregulată imi intarzie maxim 3-4 zile, dar acum mi-a intarziat 12 zile.
Acum ceva timp cam 2-3 sapt am avut 2-3 zile in care am avut crape usoare si o scurgere rozalie-maro.
Am facut test dar mi-a iesit negativ straight face
Mi-e rau daca beau suc, nu ii mai suport gustul, daca mananc am o stare de voma (in principal dimineata).
Am dureri de burta, in capul pieptului gen, dar eu sunt disperata dupa orez happy acum nu mai pot sa mananc mi se pare ca are un miros ciudat si mi-e scarba sa il mananc.
Nu suport parfumul care ma dadeam cu el zilnic.

Care ar fi sansele sa fiu insarcinata daca eu am avut contact inainte de ultima menstruație in sectembrie …? Precizez ca am 22 ani fara hate sau ceva, multumesc, nu am ramas niciodata insarcinata si nu stiu sad

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mergi la un laborator si fa-ti o analiza de sange,ca sa vezi nivelul HCG.
Daca e marit,esti insarcinata.
Daca e normal,ai o problema cu fierea, ficatul, bila, etc.
Eventual mai ia un test si vezi rezultatul, pentru ca-daca ai facut ultima oara sex in sptembrie-in mod sigur au trecut cele 21 de zile necesare pentru un test de sarcina si rezultatul ar trebui sa fie corect.
Daca starea ta rea continua, mergi la medic.
Trebuie sa afli ce se intampla cu tine, nu?

| Violleta2022 a răspuns:

NU exista intarziere la fetele si femeile cu ciclu de tip NEREGULAT!

Ciclul de tip neregualt ARE ca particularitaea venirea aleataore, deci nu se poate numii inatrziere, odata ce nu se stie niciodata cand va veni urmatoarea data.

Nu mai pune interbari inutile pe forum si pricepe ca nimeni de pe lumea asta nu-ti poate spune tie cand iti vien urmatorul ciclu, deoarece corpul dat decide asta.

Invatati sa folositi PREZERVATIVUL la absolut toate partidlee sexuale ca sa fiti protejati, fara risc si stres de sarcina.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala ca sa aflii cu certitudine daca esti sau nu gravida!

| Young27338273 a răspuns:

Nu știu posibil sa ai o simpla ALERIGIR sau dar posibil sa fii și insearinata REPETA TESTUL după 1 LUNA și vezi dacă ți iese tot NEGATIV înseamnă...