| punkgirlloveyouzbang a întrebat:

Am o intrebare,Fac petting cu prietenul meu si vreau sa i spun ca sunt virgina si ca nu vreau sa trec la pasul urmator prea curand,insa nu stiu cum sa o fac,sunt convinsa ca va intelege, dar nu stiu cum sa i spun.Help. Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Ii pui problema asta intr-o discutie. Ii spui ca tu nu consideri ca este inca momentul potrivit pentru a trece la pasul urmator si ca fiind virgina, iti doresti ca in momentul respectiv sa fii pregatita si sa fie ceva special, nu ceva fortat. Cu siguranta va intelege.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu si la obiect. "Sunt virgina si mai vreau sa astept"

| corbulalbrosu a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca deocamdata nu esti pregatita sau ca nu doresti/concepi sa faci sex adevarat/efectiv si exact din acest motiv accepti sa faceti petting care pana la urma se poate considera ca fiind doar un surogat de sex dar totusi este ceva mai mult decat nimic. Daca te iubeste si tine cu adevarat la tine va intelege.Succes si multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Virginitatea nu trebuie ascunsa si nici nu este un defect: ba din contra! Spune-i ceea ce ne-ai spus si noua si va fi ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL, il numesti prietenul tau, faceti petting si el inca nu stie ca esti virgina? De cat timp sunteti impreuna? 2 zile? rolling on the floor Relatiile care incep cu minciuni/chestii ascunse nu prea tin, sorry.

| punkgirlloveyouzbang explică (pentru anonim_4396):

[pur si simplu nu am deschis acest subiect si vreau sa stie.

| mihai69 a răspuns (pentru punkgirlloveyouzbang):

Păi cum naiba faci petting (care printre altele presupune și atingerea reciprocă a organelor genitale) și nu știe că ești virgină?!? Ce, el nu simte și singur asta?
Și dacă nu simte... ești sigură că nu ai un himen elastic sau mai „larg"?winking
Oricum, dacă ați ajuns până acolo, nu e nicio rușine să-i spui că încă nu ți-ai început viața sexuală și că încă nu ești pregătită pentru asta.