| xxx21 a întrebat:

Am o mare mare problema! Va rog nu faceti misto, va implor, am mare nevoie de ajutor! Dau funda, dau orice numai ajuta-ti-ma.

Eu si prietenul meu avem 10 luni incurand impreuna numai ca el se comporta urat cu mine, imi promite lucruri, nu se tine de cuvant. Noi la inceput am fost cam infideli unul fata de celalt.

Noi am fost impreuna de pe data de 26 aprilie iar pana pe 11 august a fost totul o joaca pentru, noi pana am realizat ca nu a fost chiar asa. Am inceput sa fim mai apropiati unul de altul. Ne iubeam nespus de mult. Am facut pentru el, cate n-ar fi facut o mama pentru copilul sau. cand nu avea bani si avea nevoie de bani mi-am bagat aurul la amanet ca sa ii dau bani. El spune ca ma iubeste, dar mereu ma ameneninta ca ne despartim daca nu fac ceva.Am gresit fata de el, ca am vorbit cu alti baieti, si m-am dat la ei, dar eu l-am iubit mereu cand ne-am certat intr-o seara tatal meu era acasa am fugit de acasa la 2 noaptea ca sa ma duc la el ca nu vroia sa vorbeasca cu mine. I-am dat tot ce a vrut, i-am facut tot ce si-a dorit in materie de sex.Am fost papusa lui a facut ce-a vrut din mine si inca mai face Mereu cand nu-i convine ceva dar nu fac ce spune el isi inchide telefonul nu mai vorbeste cu mine.

Parintii mei si-ai lui nu stiu situatia asta, ei cred ca totul e bine, dar deja numai pot, ma suspecteaza ca-l insel, ca-l mint.El aseara mi-a chemat niste rude la el fara sa ma intrebe. Si m-am suparat, nu era logic? Ca maica-mea nu prea vrea sa pastrez legatura cu acele rude, ma rog alta poveste.

Banuiesc ca el azi s-a razbunat pe mine ca i-am facut scandal aseara, am tipat ca de ce mi-a chemat rudele la el.

Nu stiu ce sa fac se comporta urat cu mine de 3 zile. El zice ca ma iubeste, eu il iubesc, dar nu stiu ce sa fac ( M-am saturat sa se comporte urat cu mine mereu imi promite cate ceva, si a2a zi zice ca nu a promis nimic.

Nu stiu ce sa fac incotro sa ma duc imi vine sa ma omor.

Nu pot nici sa ma despart de el, il iubesc nespus de mult si as face orice pentru el, i-am zis ca imi las si scoala numai sa nu creada ca-l insel si stau cu el, ma mut la el sa numai creada toate prostiile. Mereu ne certam ca nu-i convine cate ceva... sau el pleaca afara dar cu mine nu vorbeste cateodata

Uita de mine, nu ma asculta sau sa-mi ceara parerea la ceva daca face bine sau face rau. Nu se sfatuieste si cu mine iar atunci cand are probleme in familie isi varsa nervii pe mine, nu-mi zice ce are pe suflet!

M-am saturat. Am ajuns sa iau pastile.[ calmante] ca din cauza nervilor am tulburari disociative [ crize de isterie ]... nu stiu ce sa fac, sfaturi?

19 răspunsuri:
| GinglindSummer a răspuns:

Vorbestei! Spune-i ca il iubesti foarte mult. spune-i tot ce ai scris aici mai sus! Fii sincera cue el si roagal sa fie atent cu tine pentru ca daca nu vei fi pur si simplu nevoita sa il lasi.In asa situatie veti suferi ambii mult! Cel mai bun mijloc de rezolvare a oricarui conflict este discutia! Pacat ca in ultimul timp oamenii uita sa vorbeasca. Spune-i ca nu esti de piatra, spune-i ca suferi, spune-i ca iti este dureros dar ca il iubesti.

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai ...asta este cazul clasic de fata fraierita de un smecher sa faca tot ceea ce vrea el, la primul semn de probleme el te v-a lasa balta, daca te-ar iubi cu adevarat nu te-ar fi lasat sa-ti amanetezi bijuteriile pentru el, crede-ma.Lasa-l pana mai ramai cu ceva ca asta isi bate joc de tine in ultimul hal si pe viitor fii mai atenta ca doar daca un baiat iti spune ca te iubeste nu inseamna ca o si face, nu mai fii asa naiva! Lasa-l sa-ti dovedeasca ca o face si nici tu nu mai fii asa nesimtita sa te dai la altii daca il iubesti cu adevarat.

| geocarul a răspuns:

Dai papuci nu te merita adica sa faci orce vrea el intro relatie e egalitate nu dor ce vrea el si cum vrea el ce are 2 ani

| Siksaksok a răspuns:

Fii puternica in continuare spune-i care e problema spune-i ca il iubesti dar in situatia asta nu poti continua poate te va intelege daca te iubeste si se va schimba. sper ca ti-am fost de folos. SUCCES!

| Norbert123radu a răspuns:

Bine deci tu il iubesti dar el te iubeste eu sunt baiat deci zice ca te iubeste dar alta gandeste poate este suparat dintr-o cauza anume de exemplu poate ca tea vazut pe langa un baiat si s-a suparat ca deci zii in fata tu---ma iubesti daca mai iubi nu ai fi suparat nici odata pe mine decat dc te-as insela.si gata sa vezi ca te va iubi din nou sau te va parasi dar daca nu risti nu castigi

| WildDream a răspuns:

Nu esti papusa lui, esti bataia lui de joc...Tu faci totu pentru el iar el in schimb nu da nimic decat vorbe goale. Chiar crezi ca asta e iubire? sa ajungi la pastile din cauza unui nenorocit din asta? Te lasi calcata in picioare de individu asta inselandu-te singura ca el ar tine la tine. Esti orice pentru el mai putin fiinta umana...

| mona a răspuns:

O viata ai si ti-o traiesti cum vrea altii, nu cred ca merita sa fi umilita in halul asta si am inteles ca accepti toate astea pentru ca il iubesti dar gandeste-te ca iubirea trece...

| WillWright a răspuns:

Daca te-ar iubi, nu s-ar purta asa, doar isi bate joc dupa parerea mea, doar profita de tine, stiind ca il iubesti si ai face orice pentru el!

| ANDREIAd a răspuns:

Arata-i tot ce e scris aici. poate asa te va intelege mai bine

| Asiryx a răspuns:

Vorbeste cu el, nu ii convine fa un pas in spate fata de el si un pas inainte in viata

| EllaMelly a răspuns:

Probleme din astea am avut si eu insa am incercat sa le rezolv asa ca incearca si tu sa vorbesti cu el, si nu mai face tot ce zice el, pune mereu tu punctul pe ''i'', spune-i ca daca ii convine sa faca ca tine bine daca nu sa va despartiti ca asa nu mai puteti sa continuati pentru ca tie iti faci rau.Gandeste-te ca daca ti-a zis sa bagi aurul la amanet pentru el sau daca ti-a cerut bani asa o sa faca mereu,o sa caute de fiecare data o alta metoda ca sa te santajeze,si nu trebuia sa ii faci lui tot tacamul ca nu esti la filme''porno''. Asta e clar bataie de joc si te sfatuiesc sa renunti la el daca nu se schimba si e clar ca nu se va schimba in bine,pentru ca sti tu vorba aia ''lupul isi schimba blana,dar naravul ba.''Fi indiferenta cu el, arata-i ca nu-ti pasa, pune-i conditii, nu te mai lasa batjocorita de el, ca baieti gasesti si nu te gandi ce ai facut tu cu el sau ca te vorbeste lumea pentru ca nu merita sa vina unu din asta asa in viata ta si sa faca figuri.

| alkhymeia a răspuns:

Daca acum nu esti fericita acum cu el nu o sa fi niciodata. peste tristetea din urma despartirii o sa treci inevitabil dar peste tulburarile nervoase.gandeste-te bine... iubirea se traieste, e mai presus de cuvinte dar el in afara cuvintelor nu ti-a oferit nimic...ai grija de tine draga

| RazvanRms a răspuns:

Voi ati auzit si partea lui?
Eu presupun ca tu l-ai inselat de mai multe ori si din cauza asta a incetat sa creda ce spui, sigur o sa va despartiti ca o relatie nu merge asa, o sa se foloseasca de tine cat mai poate si dp pa-pa nu stiu de ce dar cred ca meritii ca de nebun sigur nu facea asa.

| JulyStorm a răspuns:

Asta nu este iubire, este abuz. Isi bate joc de tine, fata draga!? Iar tu ii permiti.
Trezeste-te!
Cu un om pe care il iubesti nu te porti asa.
Da-i paucii si mergi pe drumul tau. Stiu ca e greu, dar gandeste-te ca va fi si mai greu pe masura ce trece timpul...
Pune-te pe tine pe primul loc si incearca sa faci in asa fel incat sa iti fie si tie bine!

| Meseerye a răspuns:

Dai un telefon si zi ca nul mai iubesti si ca totul s-a terminat si o sa vezi dupa un timp ce disperat va fi si te va suna incontinu sa te impaci cu el ii dai ocupat si cautati sa te distrezi oriunde oricand Viata e frumoasa...

| Jake109 a răspuns:

El e un porc(scuzati expresia) daca asa se poarta dupa tot ce iai facut! Profita si se ppoarta cu tine ca si cu papusa lui! Nu te merita! Daca zice ca te iubeste nu sar purta asa de rau cu tine, sincer eu zic sa te desparti de el

| AlexTeYubeste315 a răspuns:

Salut, sincer sa fiu nu stiu ce sa iti spun mai exact :-| o idee buna e sa ii spui adevarul ca inca il iubesti si daca vrea sa termine cu prostiile adica sa te respecte mai mult, sau daca nu daii papuci si lasa-l mai sunt si alti baieti... nu te merita daca continua sa nu te respecte, deci NU TE PUNE SA PLANGI PENTRU UN BAIAT big grin

| AlexTeYubeste315 a răspuns (pentru Jake109):

Lool ai grija pentru ca insulti si alti baieti deci fii mai atenta ca eu nu te scuz cu expesia '' Proc '' laughing THOAAMNE CE RELE SUNT FETELE IN ZIUA DE AZIbatting eyelashes

| Jake109 a răspuns:

In primul rand sunt baiat. Si in al doilea eu nu mas purta niciodata asa cu o fata!