| lolitaa_6372 a întrebat:

Am o mare nelamurire, eu nu am menstruatia regulata, daca prima zi de la trecerea mens.prietenul meu isi da drumul in mine, exista sansa s raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Atat timp cat ai ciclu,nu exista ovul,deci nici ovulatie care este perioada ta fertila,cea in care ai putea ramane insarcinata.Dar, avand in vedere ca tu nu ai menstruatia reglata, cam risti.Si la o zi dupa terminarea ei,e inca si mai primejdios. Exista tratamente pentru reglarea menstruatiei,exista anticonceptionale care,de asemenea o si regleaza,te feresc si de riscuri, nu te juca.Un avort e ceva cumplit, nu doresc nimanui sa treaca prin asta.Ai mai multa grija de tine, cum te pastrezi asa te ai!

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sexologia, se învață, din cărți de sexologie, nu după ureche. Deci spot la citit sexologie.

| fsss a răspuns:

In timpul menstruatiei, probabilitatea aparitiei unei sarcini este foarte mica, insa nu nula
In mod normal, conform teoriei, in timpul menstruatiei nu este posibil sa ramai insarcinata pentru ca nu exista ovulatie. Practic insa, posibilitatea aparitiei unei sarcini ca urmare a intretinerii de relatii sexuale in timpul menstruatiei exista, chiar daca este foarte mica.