| lovenrt a întrebat:

Am o mare problema am 20 d absente si nu am de unde sa iau scutiri. ce pot sa fac ca sa nu imi scada media la purtare?

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Mergi la doctorita (ii cumperi cafea mai scumpa:0 ciocolata sau flori) si ii spui mai pe ocolite sa iti dea o scutire. sau poti sa faci rost de o scutire necompletata si sa ti le xeroxezi si le completezi tu. mai intai rogi o profesoara sa iti spuna datele absentelorbig grin

| Dennys1521 a răspuns:

Bre
nu-ti scade pentru 20
daca nu ai un dirig/dirginta rea
decat daca cer ceilalti profesori scaderea notei tale la purtare
dar daca esti cuminte la ora nu ai de ce
poate le scade alora de au 90 100 absente
dar si alora poate le scade maxim un punct 2
deci stai calma
bafta!

| ServanaAtoni a răspuns:

Scrie o cerere.

| UnuAltu a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa mai faci, cu certificatul medical cred ca trebuia sa te duci a 2a zi la scoala.
Ti-ai facut-o cu propria mana si scoala ii si SCOALA VIETII

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Eo o mituiesc pe profa/prof cu cafele,tigari [daca fumeaza]ciocolate, bomboane, flori etc.
Si imi motiveaza toate absentele.
Si nu e cam deloc grav 20 absente anul trecut am avut 120 absentehee hee
Am trecut sunt in a 10 a

| soraluisatan a răspuns:

Pai din cate stiam ai voie sa duci 3 scutiri scrise de parinti. daca nu vrei sa afle parintii le poti scrie tu sau roaga pe cineva.trebuie sa scrii asa:doamna/domnule diriginta/diriginte
subsemnatul(numele unuia dintre parinti), tatal/mama elevei.in clasa.va rog sa ii motivati absentele din data de.din motive personale.

| Katalinn a răspuns:

Alooo Frantzaaa am 121 de apsente rolling on the floor si anul asta trebuie sa dau examenu...ia-l pe tati de mana si du-te la directorrolling on the floor cu o sticla de votktongue

| Iepurila a răspuns:

Vezi categoria unde ai intrebat.