| Ahn a întrebat:

Am o mare problema. De aproape o saptamana ma gandesc incontinuu la un tip pe care l-am cunoscut in vacanta(cu parintii). Desi am o relatie serioasa(de peste un an jumate), cred ca m-am indragostit de acest baiat. Din cate mi-a spus si el ma place foarte foarte mult, insa am senzatia ca se teme ca va ramane decat cu placutul avand in vedere ca el stie de relatia mea. Cand a trebuit sa plec, la despartire ne-am imbratisat si am simtit ceva ce nu am mai simtit pana acum, o caldura imensa, de nedescris aproape. Am simtit ca e reciproc sentimentul. Dar problema este ca numai eu il caut pe el, iar acum cand am incetat sa fac asta, a trecut mai mult de o zi si nimic. Voi ce credeti? S. a jucat cu mine sau nu ma place suficient. Am uitat sa precizez ca acum cateva zile mi-a spus ca si-ar dori ceva de durata cu mine. Dar de ce nu a mai dat niciun semn atunci? Sunt trista, si ma simt groaznicsad

4 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Si eu ma gandesc la multi dar nu dau paserea din mana pe cea din gard

Răspuns utilizator avertizat
| RoXxy a răspuns:

Stiu ce simti tu.La inceputul relatiei mereu simti acei fiori pe sira spinarii,bucurie,fluturasi in stomac, etc, etc.Intr-un cuvant euforie.Dar toate astea sunt din cauza hormonilor, iar cu timpul apare obisnuinta si atasamentul de persoana iubita.De vina sunt tot hormonii care nu iti mai dau acea stare de"indragosteala".Tu, avand o relatie de un an jumate nu mai esti in acea euforie dar cu alt baiat(pentru ca esti la inceputul unei posibile relatii)simti din nou acea indragosteala. Draga mea, daca vei continua sa iti schimbi prietenul cand acea stare de euforie dispare nu te vei alege cu nimic.Cand iubesti pe cineva cu adevarat,chiar dupa ce euforia dispare, simti ca inca e foarte bine in bratele lui, simti ca nu te saturi de sarutul lui si asa mai departe.Parerea mea e ca ar fi mai bine sa nu il mai cauti pe acel baiat.Plus ca nici nu va cunosteti bine si ar fi nasol sa dai vrabia din mana pentru cioara de pe gard.Nu-i asa? Si de ce sa va despartiti daca va intelegeti bine si totul e 0k intre voi? Gandeste-te bine daca iti va fi tot una cu sau fara el, in bratele lui sau a altuia.Doar a fost o relatie de 1 an jumate...Eu cred ca ar fi pacat sa va despartiti pentru asemenea tampenie

| kurinkita a răspuns:

Nu a mai dat nici un semn de viata timp de o zi si gata, nu mai e interesat? Are si el o viata, prieteni, familie, etc. Exista si sansa sa se fi impacat cu ideea ca tu esti cu alt marlan. Incearca sa dai si tu de el, nu te astepta ca doar tu sa faci primii pasi.