| Chocolate24 a întrebat:

Am o mare problema. din cauza faptului ca vad doamne sunt prea suparacioasa, iubitul meu a inceput sa-mi ascunda lucruri, doar ca sa nu fac scandal; sa nu imi dea dreptate atunci cand am, doar pentru ca are el senzatia ca vreau sa il tin in lesa.e normal asa ceva? ce ar trebui sa fac? nu mai pot, ma omoara gandul ca il iubesc si ma iubeste dar nu putem fi fericiti din cauza ca el nu gandeste inainte sa faca un lucru, iar eu intr-adevar ma supar si din lucruri mai minore si ne certam incontinuu. si ca sa nu creez vreun dubiu, cand zic ca imi ascunde lucruri, nu ma refer la chestii grave, gen inselat sau mai stiu eu ce.

Răspuns Câştigător
| Nicux1 a răspuns:

Nimic pe lumea asta nu este mai inhibator, toxic si de evitat decat femeile istericele precum tu.Este calea cea mai sigura catre despartire.Scrisul tau are aerul unei disperate fara haine in mijlocul polului nord.

| piticelm a răspuns (pentru Nicux1):

BRAVO! BRAVO! BRAVO! mare dreptate aihee heebig grin

| Cristiann25 a răspuns (pentru Nicux1):

Ai zis tu tot ce era de zis. Excelent!

| Chocolate24 explică (pentru Nicux1):

Eu nu te contrazic. intrebarea e ce sa fac sa ma schimb?

| Nicux1 a răspuns (pentru Chocolate24):

Ce sa faci sa te schimbi? Cam ce face toata lumea...isi schimba atitudinea. Unele reactii le luam si din viata sociala,prea multe telenovele triste, prea putin respect de sine, prea putina incredere in sine... Faput ca esti asa de preocupata de ce face prietenul tau tradeaza nesiguranta si nu este bine. Exista mai multe aspecte, dar este important sa ai in vedere cateva sfaturi importante:

-nu fii atat de preocupata de cum isi petrece prietenul tau timpul liber. Daca tu il tii strans, va scapa si in acele 3 ore pe an pe care tu i le acorzi cu maxima incredere.Ce face prima data o pasare inchisa in colivie atunci cand ii deschizi usa? Zboara nu?

-fii un pic indiferenta la faptele pe care le face.Pentru ca tu erai asa de preocupata de ce facea el, bun sau rau si datorita reactiilor tale, el iti ascunde lucruri.
-fii indiferenta la adresa lui.Cand ii auzi numele nu te mai arata surprinsa ca si cand ai descoperi ca tatal lui e Michael Jackson.El are sentimentul pe care il ai si tu atunci cand castigi un obiect prea usor. Daca il castigi prea usor nu prea te mai atrage, asa si el.

8 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Incearca sa l asculti si pe el mai mult sau sa afli ce il supara.sau poate chiar el merita sa fie certat ca,,, calca stramb

| kandaraki a răspuns:

Discutati face to face, asezati-va la masa si enumerati unul altuia ce va place si ce nu va place, mergeti la compromisuri, intelegeti-va asupra anumitor chestii. Daca va veti ignora si asa veti continua, va veti desparti. DISCUTATI

| AlexaD a răspuns:

Vorbeste cu el despre problema si daca intelege bine, daca nu schimba-l

| AnaMaria941019 a răspuns:

Incearca sa nu mai faci scandal din orice sa vorbiti calm si sa va ascultati reciproc...si tine cont ca nu ai intotdeauna dreptate... vorbiti unul cu celalalt calm