| Blnda17 a întrebat:

Am o mare problema.Nu mai rezist. Tin inca la fostul.Acum sunt cu un alt baiat am incercat totul:am iesit cu prietenii, am inceput alta relatie, nu am mai trecut pe la el de 3 luni si totusi nu-l pot uita. El m-a mai cautat desi eu am refuzat sa-l mai caut insa am incercat sa fiu distanta si sa vorbim ca amici. M-am saturat practicsadimi place de baiatul cu care sunt acum, dar. nimic mai mult.Nu pot sa tin la el.Fostu m-a lasat din pacate pentru alta, eu am refuzat sa-i cer explicatii sau sa-l mai caut pentru ca nu vreau sa stie ca mai tin la el...sunt constienta nu as rezolva nimic doar ar profita de asta.va rog mult ajutati-ma pentru ca nu mai rezist mi-e foarte dor de el...si totusi nu-l pot uita si credeti-ma am incercat totul. Exista vreo sansa sa mai fiu cu el, sa-l faca sa tina din nou la mine?sad

Răspuns Câştigător
| miky_3198 a răspuns:

Te inteleg...si eu am trecut prin asta si la fel m'a lasat pentru alta, il iubeam enorm pe cel baiat...asta s-a intamplat acum un an.Eu zic sa incerci sa-l uiti ca oricum daca te'a lasat odata pentru alta cred ca te va lasa si acum.Fii indiferenta fata de el si incearca sa nu-ti mai expui sentimentele pentru el si incearca alta relatie, daca te iubeste va face orice sa te readuca in viata lui.

1 răspuns:
| AngelaZero a răspuns:

Daca te-a lasat pentru alta, imi pare rau sa te anunt, sunt slabe sansele. oricum ai fost cu 1 tip. poate ca nu e el cel care te va face sa-l uiti pe fostul. uite iti zic din proprie experienta ca am fost cu un tip cae incepuse in mod subit sa nu aibe timp de mine, si i-am dat papucii. la inceput n-aveam chef decat de munca si calculator. asta a fost prin noiembire anul trecut. am fost cu vreo 2-3 tipi si nimic. abia saptamana trecuta din munca (muzica - hip hop) si prieteni am cunoscut un tip. am realizat ca la timpul potrivit o sa vina altcineva si vei fi cu gandul "el e ce mi-am dorit" si daca vei pune suflet, incet-incet il vei uita. pana atunci iti poti lua gandu de la el cu filme, prieteni, munca, iesiri etc. numa bine happy