| fatapericuloasa a întrebat:

Am o obsesie pentru filme porno ( am mai putin de 14ani) Credeti ca acestea imi vor afecta comportamentul in viitor. Mentionez ca am si o pofta uriasa si incontrolabila de sex. Nu pot sa ma abtin sa nu ma masturbez iar folosind doar mana nu mai simt aproape de loc placere. Am ajuns sa ma masturbez cu marcare de tabla si chiar cu mai multe creioane.

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E normal esti in crestere urla hormonii in tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista posibilitatea ca libidoul tau sa fie unul extrem de ridicat, si acest lucru ar explica pe deplin ceea ce se intampla atat pe plan psihic cat si mental si ar fi direct raspunzator in imprimarea caracterului si a comportamentului tau.Insa ar fi indicat sa incerci sa-ti franezi si/sau sa-ti temperezi pornirile sexuale cat mai mult posibil pentru a nu depasi limitele considerate ca fiind "normale". Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Dacă doar te uiți, și nu vrei să fii și tu în ele, e (relativ) OK. Și mai bine ar fi dacă ai reuși să faci în așa fel încât să mai reduci activitatea (auto)erotică. Așteaptă o zi, două, sau mai multe între sesiuni și caută să le faci ca pe o recompensă. Pentru bună purtare, note mari etc.
Te înțeleg perfect, cred că la o anumită vârstă am trecut prin exact aceleași faze.
În ceea ce privește obiectele folosite pentru masturbare, e exact problema ta - poți utiliza orice lucru te satisface, atât timp cât îl folosești în mod igienic (preferabil cu un prezervativ, da' nu-i musai). Ca o simplă recomandare - ai putea încerca un aparat de masaj personal, nu e foarte scump și se găsește la raionul de îngrijire personală la orice supermarket. Clitorisul tău va fi foarte fericit!;)
http://www.emag.ro/mini-aparat-masaj-innofit-inn-046-inn-046/pd/D3272YBBM/
sau
http://goo.gl/9deJQq, http://goo.gl/RzSQOJ, http://www.magazinulmagic.ro/aparat-masaj-electronic-massager-1642 etc.

| T0T a răspuns:

E bine, bravo.

| Fatamuntilor a răspuns:

Filmele porno NU sunt pentru minori! Iti afecteza mult pshicul! S stii ca nu este material didatic.
Privind acele materiale, automat mintea face legatura intre acele filme si masturbarea, vine aproape fara sa vrei.Ma intreb ce s-ar intampa daca in momentele tale de excitare maxima ar intra unul din parinti in camera ta! Nu ar fi o priveliste tocmai placuta, nu?
De asfel de filme ai timp, dar eu zic sa-ti temperezi aceste porniri, cauta alte preucupari!

| Oana92 a răspuns:

E posibil ca filmele porno sa iti afecteze viziunea despre relatii si despre sex. Depinde mult si de continutul si tematica lor.

Ai grija la igiena cand te masturbezi, nu e prea ok sa folosesti markere si creioane. Pe langa faptul ca te poti zgaria cu ele, mai sunt si pline de microbi.

| Seba2013 a răspuns:

Sexul activeaza sistemul de recompensa din creier, asta insemna placere si dopamina.
Odata ce ai experimentat placerea, iti ramane in memorie.

Atunci cand te uiti la pornografie, iti activeaza acesta placere, se cheama ANTICIPAREA RECOMPENSEI.

Pornografia iti ridica hormonii, iar dupa aceea se stie unde se ajunge.
Se ajunge la enxietate, si dupa aceea la sex, masturbarea, ca altfel ai ramane tenionata.

Poftele tale vin de la stimulii acestia care nu sunt neutrali, sunt stimuli foarte importanti pentru supravietuire, si iti cauzeaza o avalansa de hormoni.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

LOL =]] vrea o jucarie fata lasati o...esti bravo good game =]]] mor ma ma pis de ras

| CezarinaLunaria a răspuns:

Ți se potrivește numele...ce să zic.
Trebuie să te controlezi și să nu dai impresia că ești firea asta.

| fatapericuloasa explică:

Numele de fata pericol l-am primit pentru mai multe lucruri pe cale le-am facut cu gasca. Si pentru ca am ajuns de mai multe ori la politie.
Si chiar sunt atenta cu igena nu folosesc orice si ceea ce folosesc este de obicei spalat cu apa calda dar si cu rece. Am grija de obicei pentru ca nu vreau sa am probleme de sanatate

| Edward_Paul_2000 a răspuns:

MASTURBEAZA-TE! Sau cauta-ti iubit!