| cosmo123 a întrebat:

Am o prietena de 2 ani. Acuma 2-3 luci ne-am certat foarte tare dintr-un lucru care m-a deranjat foarte tare si am fost despartiti cam 2 saptamani. in aceasta perioada scurta nu ne-am prea vorbit. Dupa aceea eu mi-am cerut scuze pentru reactia mea si am decis sa ne impacam.(ACUM VINE PROBLEMA) Relatia noastra nu mai e ca inainte: ea este mult mai distanta, nu mai avem nici o relatie(stiti...voi) si a inceput sa imi si ascunda diferite lucruri pe care eu le-am aflat intre timp.
Si toate astea chiar daca ea a gresit atunci, iar eu mi-am cerut scuze fiing aproape nevinovat.
ce sa fac sa nu mai fie asa cu mine? pur si implu nu o inteleg. daca nu mai are chef de relatia noastra si nici de mine. Atunci de ce a venit inapoi? doar sa pierdem timp?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a intors ca sa se asigure ca tu nu te vei combina cu alta in timp ce ea isi cauta pe altul. Relatia e ratata deja. Nu mai are chef de relatia asta dar, fiind o fiinta simpla, o va rani prea tare sa te vada cu alta. Asa ca te tine sub papuc pana cand isi va gasi si ea pe cineva.

| cosmo123 explică (pentru anonim_4396):

Deci sa scap ca nu-i de binelaughing

10 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Stii vorba aceea "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust". Cam asa este relatia ta acum.
Probabil a acceptat sa fiti din nou impreuna din obisnuinta.
Nu am de unde sa stiu de ce face ea asa, nici macar nu o cunosc. Daca vrei intreab-o, insa eu zic ca e in zadar. In final, relatia se va rupe. Acea cearta probabil a afectat-o sau s-a sictirit si de aceea se comporta asa.
Parerea mea este sa pui punct acestei relatii. Chiar daca tu ai putut a treci peste acea cearta, sa stergi totul cu buretele, ea nu a putut si de aceea lucrurile nu mai functioneaza.

| Miauti a răspuns:

Daca reactia ta a fost de badaran si a pierdut increderea in tine. Majoritatea fetelor uras un comportament urat.
Reactia ta a adus-o intr-o stare de intrebare "chiar tu esti alesul"
Iar statul cu tine imi aminteste de o experienta. Sta cu tine, asteapta sa i dai papucii, asa am observat acum la unele fete

| wolder a răspuns:

Discuta deschis cu ea
daca vreau o relatie fericita si serioasa se comporta frumos, nu ascunde chestii si e apropiata de tine, daca nu vrea sex nu trebuie sa ii ceri, e alegerea ei,

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreab-o, nu ai cum sa afli decat comunicand.

| neutrino a răspuns:

O relatie innodata nu mai poate fi ca si inainte, iar in curand se va rupe definitiv, de la nod. Dar care este intrebarea ta?

| cosmo123 explică (pentru neutrino):

Sa imi explicati si mie dupa toate ce v-am spus de ce face asa.

| AndyLavy a răspuns:

Posibil. las.o balta si cauta alta. viata e prea scurta sa ti.o irosesti fiind trist si suparat, nefericit.

| NameHarris a răspuns:

Fratele meu asculta aicia te face sa ti mai mult la ea decat inaintewinking si cum se zice indiferenta doarewinking si te vei indragosti de ea mai tarewinking

| Lamborghiniasx a răspuns:

Nu te mai vrea!