| Erwin23 a întrebat:

Am o problema care nu poate fi discutata fata de prieteni sau rude si anume legata de sex.Sunt intr-o relatie cu o fata de aproape 9 luni si de 6 luni facem sex.Problema nu e la preludiu unde acord atentie imi place sa imi folosesc creativitatea ci fix la actul in sine care dureaza in medie cam 1.5-3.5 minute iar partenera nu obtine orgasm prin aceasta cale.medicul recomanda o reteta care nu ma ajuta decat sa imi goleasca buzunarele pe nu stiu ce pastile. Alta varianta a fost psihologul insa nu am suferit vreo trauma sau sa fiu o fire dificila.Nu am reusit sa discut cu iubita mea intrucat ma simt jenat un pic mai ales ca dimensiunile mele sunt un pic mai mici decat ar avea ea nevoie. Eventual am intrebat-o asa in mod indirect daca i-a fost bine sau daca are ceva sugestii ...creative.raspunsul a fost unul pozitiv insa nu imi dau seama daca e sincera cu mine sau nu vrea sa ma simt jenat.In fine nu am insistat pe subiect ca sa nu par ca e ceva in neregula ci recurg la diverse alternative care sa fie benefice pentru amandoi fara sa ne isimtim cumva incomodati de situatie. informatii sunt multe insa nu sunt sigur de sursa lor asa ca as ruga ca detinatoarele sexului frumos sa ofere o parere sincera despre situatie si mai ales daca cumva sexul oral oferit ei sau folosirea mainii pentru a-i fei placere compenseaza sexul normal dar fara orgasm

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O cunilitie bine efectuata asupra clitorisului care este combinata si cu o degetica tandra sau mai energica, aproape in toate cazurile provoaca si ofera femeii orgasmul mult dorit. Incearca fiindca nu ai nimic de pierdut. Succes!

| Oana92 a răspuns:

Banuiesc ca esti inca la inceput, asa ca lucurile vor... dura mai mult pe masura ce acumulezi experienta. Nu mai cronometra si bucura-te de experienta. Iar orgasmul e orgasm, indiferent de cum ajungi la elwinking

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Mai, vb in cazul meu, chiar daca iubitul imi face oral si ma "incalzeste" si cu degetul, tot as avea nevoie si de penis. este o chestie pe care nu o pot inlocui. Sincer doar cu deget si limba e greu sa satisfaci o fata, dar daca ai doar un penis jucaus e suficientwinking

| Axde a răspuns:

Mai eu nu cred ca este atat de greu sa iti dai seama daca ei i.a placut.
Sunt anumite sunete si gesturi care o dau de gol. Citeste pe google despre orgasmul feminin. Gen respiratia se ingreuneaza, se inroseste, te,, strange" sau abdomenul ei are contractii sunt mai multe indicii dar nu mai imi amintesc...
Nu stiu in ce masura compenseaza oralul orgasmul vaginal, dar este tot placere daca stii cum se face si ea va fi multumita.

| suntgay2020 a răspuns:

Mi-e lene sa citesc joaca cs go ca nu-i scump cu placere