| KM3 a întrebat:

Am o problema cu iubitul meu.O sa zic cum sa treaba pe scurt.Am fost sambata la un majorat si s-a imbetata ca porcul,statea cu capu pe masa ca betivii la carciuma, a varsat de trei ori si ne-au aratat acolo mai multi cu degetul si m-am simtit patetic.Am incercat sa vorbesc treaba asta cu el,sa ii spun ca a gresit si ca m-am simtit foarte prost dar el nu a vrut sa inteleaga, se tot scotea cu scuze patetice iar eu cand vorbeam serios el se apuca sa imi faca glume in fata.Si cand i-am zis ca asa imi arata ca nu ii pasa de mine, nici nu l-a prea interesat ca cred asta.Asa nu e baiat rau, dar relatia s-a racit acuma saptamana asta dupa aceste lucruri.Eu cum am fost suparata am mai aruncat si eu vorbe taioase, la scoala nu ne-am mai vazut si astazi fusese initial vorba ca iesim afara astazi.Mi-a spus sa merg cu el la antrenamente la sala de sport de la scoala(liceu) iar eu i-am spus ca in timpul asta mai bine imi invat si iesim dupaia.Si dupa ce i-am scris asta(vorbem prin mesaje) a spus ca nu poate sta afara decat 5 minute si pleaca acasa.Nici nu stiu ce sa fac..as putea incerca sa vorbesc cu maica-sa acuma cat timp este la antrenament(ea mi-a spus ca pot sa o sun cand apare vreo problema).Cum sa rezolv racitura asta dintre noi?
p.s: NU MA DESPART DE EL

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba desparte te de el. vrea sa para cool si barbat ca bea la cei putini anisori ai vostri. Nu ai tu nevoie de anturaj din asta. Vezi ti de lucrurile tale, si poti sa il mai torni si parintilor, poate ii faci un bine

| mihai69 a răspuns:

Maică-sa n-o să rezolve nimic cu el. Dacă nici nu te-ascultă când îi spui ce te doare e clar câte parale face.
Decizia de a nu te despărți de el este foarte înțeleaptă. Probabil ai luat-o conform dictonului „să ne ținem prietenii aproape și dușmanii și mai aproape".
Mult succes cu specimenu'!

| KM3 explică (pentru mihai69):

Asta a fost ironie? laughing

| mihai69 a răspuns (pentru KM3):

Tu ce crezi?
PS eu unul NU aș continua o relație cu o persoană căreia nu-i pasă de ce vorbesc cu ea. Dar ăsta-s doar eu. Tu alegi cum vrei; să ne mai spui când vor apărea cafturile.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te desparti de el, dar nu este bine sa iubesti un betivan si sa te arate lumea cu degetul si sa zica vai de capul ei sta cu un betivan, ce o fi vazut la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"NU MA DESPART DE EL" asa sa faci. dobitoci care vad bautura ca distractie rar gasesti. nu, stai, sunt pline cluburile si scolile de caricaturi de genul.

| piticelm a răspuns:

''Racitura?''....mda laughing

| ridhimagupta a răspuns:

Sun-o pe maica-sa si povestestei

| anonim_4396 a răspuns (pentru ridhimagupta):

Daca ii spune lui maicasa pateticul ala cu siguranta ii zice pa, si ea nu vrea sa piarda un patetic. ce sa cautea ea cu unul cu ceva in cap

| JosePpPp a răspuns:

Ca baiat, e foarte greu sa accepti o greseala. Mai ales daca e legata de bautura big grin. A inteles ca a gresit, dar si daca isi cerea scuze si toate cele tot ar fi fost faptul consumat. El e doar suparat ca l-ai cicalit cu faza aia. Nu o suna pe maica-sa, o sa irautatesti treaba big grin

| KM3 explică:

Ma scuzi, dar asemena chestii ai putea sa le spui atunci cand cunosti si varsta(respectiv a celui care-i raspunzi).Nu ca as avea 11 anisori, dar ne miram ca tot mai multe fete ajung dezvirginate si poate chiar si curve de la 16 ani, sau poate chiar mai mici!

| missoriginalitate a răspuns:

Daca ii spui mamei lui cu siguranta nu o sa se rezolve situatia. La un majorat se mai intampla ca baietii sa bea putin mai mult. Sunt sigura ca daca si tu ai face ceva ca el nu ai vrea sa te bata cineva la cap cu asta toata viata. nu este corect ce a facut dar nu poate sa dea timpul inapoi.Incearca sa vorbesti cu el dar nu sa ii faci reprosuri si sa tipi la el ci incearca sa ii spui cum te simti tu.Dar totusi sa nu fi prea sentimentala ca poate ii se urca la cap ca nu poti trai fara el. Infine cred ca stii la ce ma refer. Sper sa se rezolve situatia.

| KM3 explică (pentru missoriginalitate):

Asta-i faza.Am incercat si nu il intereseaza nici macar cat sa fi zis un " amart de scuze" :3

| missoriginalitate a răspuns (pentru KM3):

Atunci ii un nesimtit laughing Daca o fata ii spune unui baiat ce are pe inima adunci...happy

| andreiul78 a răspuns:

Cel mai bine tu stii situatia. e decizia ta. Uite, gaseste un moment in care sa fiti doar voi doi si uitate fix in ochii lui, il iei de mana si il rogi macar sa isi ceara scuze pentru ce a facut. Daca nu o face atunci ii zici ca nu iti poti incalca principiile si ca ar fi mai bine pentru tine daca ati inceta relatia pentru ca tu nu vrei sa fii cu cineva care nu te asculta cand ai ceva de zis.
Repet, situatia tu o stii mai bine, fa ce iti zice instinctul dar sa gandesti logic orice fapta si la consecintele ea (fei negative, fie pozitive)
BAfta!

| DauSfaturiBuneRau a răspuns:

Mai bine ați face sex... Dacă nu o să se despartă de tine fi sigurăbatting eyelashes.

| KM3 explică (pentru DauSfaturiBuneRau):

Nu se pune problema sexuluibatting eyelashes

| andreiul78 a răspuns (pentru DauSfaturiBuneRau):

Nu inteleg lumea ca tine care rezuma la sex orice relatie. Daca un baiat te place, te place pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce ai putea sa ii oferi.
+incurajezi o fata sa faca sex cu prietenul ei pentru ca relatia sa continue. Uita-te peste 3 ani la mesajul care l-ai lasat si vezi cat ai putut fi de "constienta"