| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de complicata, prietenul meu se comporta mai rece cu mine cand i sorasa acasa, si de fiecare data sorasa face pe desteapta. maine eu ma duc la ei, ce pot sa fac sa nu ma mai deranjeze asta in halu asta? plx, nu raspunsuri de genu: sai ignor, am incercat asta destul...sad crying

3 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Nu te mai duce la ei, nu te simti in largul tau acolo, spune-i sa va intalniti altundeva.
Vorbeste cu prietenul tau poate se teme sa nu faca sora lui misto de el ca e romantic si iubaret si sensibil si mai stiu eu ce.
Daca sorsa face pe desteapta da-i peste nas, raspunde'
i la orice replica de a ei, nu te lasa.
Si spune-i prietenului tau sa sa aiba grija cu sora lui ca nu asa se face cand vin musafiri in vizita daca sorasa nu a trecut de gradul de suzeta atunci sa nu stea cu voi in aceeas camera.
Nu stiu ce sa iti mai spun, solutia este sa ii spui prietenului taui ca te deanjeaza felul in care se comporta sora sa, si daca vrea sa te mai duci pe la el atunci sa faca in asa fel incat sa nu te simti stanjenita, jignita sau oricum altcumva numai bine nu.

Răspuns utilizator avertizat
| darco01 a răspuns:

Eu cred sa il scoti in oras pe la un suc.si poti scapa de sora lui.Eu asa am facut si a mers! Succes!