| alex1aki a întrebat:

Am o problema : Fata de care imi place il place pe altul iar acela o detesta ( Ea nu stie si refuza sa creada ) ( El o barfeste si o face in toate felurile ) Ce fac?

12 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Sa ii spui adevarul si sa ii dovedesti ca el face acele lucruri

| neutrino a răspuns:

Roaga-l pe celalalt sa-i tii tu locul pentru un timp.

| cristimihailov a răspuns:

Stergi praful de pe sufletul tau si cauti alta.

| HueyFreeman a răspuns:

Ii multumesti lui Odin ca ti-a dat ocazia sa vezi ce fel de fata este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te place asta e si gata. Nu poti forta lucrurile vor mai fi fete. Plus de asta gagica o fi foarte frumusica ma gandesc daca se uita dupa altul iar ala e si mai frumos de nu o place.
E asa un bullshit total. Cu ce esti tu mai castigat ca ii arati inregistrarea, nu te lua dupa astia presimt ca nici dupa aceea nu se va uita la tine.
Degeaba ii vei spune si incerci a convinge-o ca baiatul respectiv nu este pentru ea, e nesimtit etc. e ca si cum vine prietenul tau cel mai bun si iti spune ca fata asta e naspa rau, nu cred ca ti-ar convenilaughing
Pff daca nu este reciproc mno, poate nu va fi cu tine dar sper sa ii vina mintile si sa isi de-a seama despre adevarata fata a baiatului ''care o face in toate felurile''.

| AndyLavy a răspuns:

Nimic. de ce ti.ai pierde timpul cu cineva care nu e interet de tine? cauta alta..sunt atatea fete... daca maine mori o sa.ti para rau ca a pierdut vremea aiurea. habar nu aveti unii cat de scurta poata sa fie viata, si voi o irositi asa...

| Izomer a răspuns:

Daca iti place si tii la ea,lasa-l cu celalalt si o sa iti dea singura seama. Daca tu o sa mergi la ea si ii spui toate chestiile alea,sincer o sa se sperie de tine.Ea banuiesc ca tine mult la ea,si nu ar accepta sa creada. Asteapta.
Dar daca iti e greu,nu te du la ea doar cu vorbe,suta la suta nu o sa te creada,de fapt o sa creada ca vrei doar sa o desparti de el,stiu cum e.
Dar esti bun prieten cu tipul? Daca esti prieten bun,discuta cu el. Intreaba-l de ce o face,intreaba-l daca o iubeste,si daca o iubeste,de ce se comporta asa cu ea. Daca nu esti prieten cu el,asa cum au spus si ceilalti colegi de TPU,inregistreaza-l si arata-i fetei. Asta ar rani-o pe fata,dar e adevarul.
In fine,prea mult am spus.
Ideea mea e urmatoarea:
Daca iti place de ea cu adevarat,o sa iti placa si mai incolo. Las-o sa se trezeasca singura sa isi dea seama. Odata si odata, tot o sa calce rau ala pe bec, iar tu, o sa mergi sa o "consolezi" daca intelegi la ce ma refer, asa o sa se apropie mai mult de tine.
Mult succes

| Lamborghiniasx a răspuns:

Pai stai sa inteleg deci tu o vrei ca prietena dar ea il place pe altul care nu are nici o treaba cu ea, deci tu trebuie sa-i faci un cadou la care ea sa renunte la acea,, cucerire''!

| roxanaandreea a răspuns:

Fa tot posibilul pentru a avea dovezi ca acel baiat chiar o detesta si arata-i fetei respective. Vorbeste cu baiatul ala si spune-i sa-i zica fetei ca nu simte nimic pentru ea, daca i-o spune chiar el n-are cum sa nu creada. Succes!

| Craciun_Andreea_1993 a răspuns:

Pai daca ar fi dupa mine, as vorbi cu tipul de care ii place, l-as intreba ce parere are despre ea, si l-as inregistra. Apoi m-as duce la ea si i-as arata.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Kenworth200 a răspuns:

Pai... O sa iti spun ce as face eu. L-as inregistra pe baiatul de care ii place in timp ce o barfeste si i-as arata inregistrarea. Acum depinde de tine. Cata incredere are fata in tine. Sau roag-o pe cea mai buna prietena a fetei sau pe una dintre ele sa o convinga ca baiatul o detesta. Sper ca te-am ajutatwinking