| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte importanta, nu stiu daca ma pot considera baiat ci un ratat, regret amarnic ce am facut.
Am 17 ani foarte aproape 18 si m-am despartit de prietena mea(unica mea iubire) in urma cu 3 zile. Aveam 4 luni (recordul meu alaturi de o fata). Eram satul de "relatii" false in care nu simteam nimic de maxim 14 zile sau deloc doar SEX fara sa simt dragoste cu una si una agatate din club sau dupa strazi. Cu aceasta fata ma stiu de aproape 4 ani, de la 13, 14 ani. La vremea aceea eu nu eram deloc asa popular si renumit cum sunt acum ( fara aroganta, fac sala de atunci si arat cat de cat bine ), si o iubesc din simplul motiv ca imi oferea atentie si era alaturi de mine (uneori da, uneori nu ) cand eu eram un NIMENI si nu m-a placut pentru cum arat ci pentru cine sunt! Adica ea a fost atrasa de sufletul meu nu de corpul meu, pe cand alta fata atunci mi-ar fi spus "ce vrei rahatule! ". Am avut scurte "relatii" cu ea copilaresti de 1 saptamana 2 pe atunci cand eram virginel. cam pana la varsta de 15 ani maxim. Pe la 15 ani am inceput cu draciile, am facut-o, am inceput cu cluburile, cu bautura (nu sunt alcoolist, ma duc in club mereu dar nu stiu daca beau 3 beri la 6 luni ), si cu umblatu peste tot. Si ea s-a luat de dracii (de fumat, in anturaje, dar mi-a jurat ca nu a facut sex in viata ei).
Povestea mea cu ea sta cam in felul urmator de 4 ani : 1. Vorbit cu ea cateva luni 2. cearta 3. fara vorba 1 luna, si tot asa de fiecare data! Uneori ne-am mai si vazut. pupacit dar iar ne-am certat pana la 15 ani. Pana in iarna asta cand am zis ca nu imi ajunge sa vorbesc doar cu ea, nu mai fusesem cu ea de la 15 ani si imi era asa dor. "de acum in colo o sa fiu exact pe placul ei sa o cuceresc si sa fiu cu ea tot timpul! ". (eu fiind satul de fete pentru o noapte cu care nu simt nimic si fiind sigur ca pe ea o iubesc). Am reusit sa o recuceresc, afland ca ea n-a mai vrut sa fie cu mine in astia 2 ani deoarece eu cica as fi avut un renume foarte mare si ei ii pasa de gura lumii sa nu zica " ce?!, X-ulescu (EU) cu fraiera asta?" si ea nu suporta, dar numai era fata aceea cuminte, dupa cum am spus se apucase de dracii, fumat, se indragosteau astia mai mari de ea si ea profita era gen bagaboanta le cerea bani sau poate chiar e (mie nu mi-a cerut niciodata nimic in 4 ani si mi-a spus ca nici nu-mi va cere vreodata ca ma iubeste). Dupa 3 luni jumate de relatie i-am propus sa facem sex (eu o iubesc, nu voiam sa profit de ea si sa o las, voiam neaparat sa experimentez cum este sa faci sex cu fiinta iubita, oare este mai placut? )
A acceptat si a zis ca prin septembrie, pe urma s-a ajuns la iulie(vazand ca sunt asa dornic ) si pe urma chiar pe 28 mai! (ea mi-a propus, era dornica de experimente adica de mine )
Ea mi-a spus ca o face pentru prima data cu mine ca sa-mi demonstreze increderea si iubirea ce o are pentru mine, ca este prima data! M-am simtit cu adevarat iubit, demn, grijiuliu si mi-am zis ca e numai a mea daca e virgina, si fiind dragostea mea din copilarie, eu dand numai in gloabe din astea largi. De vreo 2 saptamani inainte sa ne despartim avea probeleme cu banii, tot timpul isterica, nervoasa, frustrata de parca ar fi fost un incendiu si se panica in disperare sa iasa.
Nu mai voia sa ne vedem, evita (tot felul de scuze ), avea tot timpul draci si cu prietenele ei cand o vedeam, nu ii mai ardea de dragoste, de mine, pur si simplu de nimic.
Pana acum 4 zile cand am hotarat sa ne vedem, sa imi dea un lucru inapoi care i l-am cerut sa mi-l repare si a reusit.
A venit, mi l-a dat, dar imediat se grabea sa plece aprinzandu-si tigara in fata mea intentionat sa-mi arate ca nu ii pasa de promisiunile pe care mi le-a facut : sex, fara tigari cat sta cu mine. Odata ce si-a incalcat promisiunea, aceea de a face sex cu mine ( promitandu-mi ca facand ea imi va demonstra ca ma iubeste cu adevarat ), dintr-o data eu am simtit ca numai simte nimic pentru mine, si nu ma mai iubeste ne mai dorind sa-mi arate nici o dovada ca ea ma iubeste cu adevarat. Am incercat sa vorbesc calm cu ea, sa nu puna la suflet, ca o sa treaca etc. Tot continua sa urle la mine sa o las sa plec. dandu-mi 2 palme zdravene. i-am luat tigara din gura, am aruncat-o pe jos si a inceput sa urle mai rau. I-am intins mainile in fata sa ii arat ca e libera sa plece. Acum si titlul nu stiu daca sunt un baiat, un ratat sau un animal. Dupa ce a facut 2 pasi, i-am tras un sut in fund, de si acum cand scriu asta imi dau lacrimile, n-am dormit 5 ore 3 nopti. Nu pot sa cred ca am facut asta, daca era vreo gloaba intelegeam, dar am dat in fiinta pe care o iubesc brutal. N-a mai avut nici o reactie, s-a uitat in spate gen : cee? tu? ai facut asta? si a plecat fara sa zica nimic. Sunt un ratat.
Cum am putut sa fac asta, nu pot intelege. a fost o criza de nervi nu am mai dat niciodata in ea de 4 ani, ci acum o data atat de tare incat ...Nici nu stiu cum o mai pot privi in ochi de rusine, sau sa ma duc la ea ca un caine gen " auzi, hai sa discutam despre asta, mie imi pare rau ca ti-am dat un sut in fund ( un flit murdar ), ma poti ierta? E o rusine, imi e rusine sunt un ratat.
Sunt un dubii, poate ea a simtit ca eu o fortez ca vreau s-o facem, dar nu i-am zis nimic despre treaba asta, si ma doare si mai mult ca sunt sigur ca ea crede acum ca sunt ca toti ceilalt si am facut asta pentru ca am vrut doar sa o... si nu mi s-a indeplinit dorinta ca toti ceilati. Nu! Am facut din 2 motive : 1. Am avut o criza de nervi in care nu m-am putut concentra si realiza ce fac, cred ca cea mai mare de cand exist.
2. M-a deranjat enorm faptul ca mi-a promis 2 lucruri, mai ales acela ca mi-a PROMIS ca o vom face sa imi arate ca ma iubeste si are incredere sa o faca pentru prima data dar din moment ce NU se va mai intampla NIMIC, inseamna ca NU mai are increderea necesara in mine, sau chef nu stiu, nu pot intelege fiintele feminine.
Voi ce credeti? Ce parere aveti? Merit? Ar mai fi o sansa... sau ADIO? Eu nu cred ca as mai putea sa fac ceva dupa o asa ceva imi e rusine sa o privesc in ochi.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vorbesti de recordul tau de 4 luni cu o fata (pe randul 5) dar vad ca povestesti despre ea cu multe luni in urma.Chiar cativa ani. Pana la urma, cum e? Ca ai cam vorbit mult si fara rost.

| RAY a răspuns:

In viata trebuie sa inveti din greseli si sa mergi mai departe

| mihai69 a răspuns:

Tipa e clar stresată de ceva din afară. Mă tem că problemele ei sunt mult mai grave decât poți tu să-ți închipui și (culmea!) din dragoste pentru tine, a vrut să te părăsească pentru ca să nu suferi și tu din cauza ei. Că te-ai enervat și te-ai purtat ca dobitocu' e altă poveste, dar dacă ai putea să ajungi la sursa problemelor ei și s-o ajuți s-o depășească o să te ierte și pentru ieșirea aia de la nervi.
În rest, dacă nu ești în stare să ții în frâu o „zvăpăiată", mai bine las-o în ale ei că altfel vă chinuiți amândoi și n-are rost.

| raluk27 a răspuns:

Dupa tot ce-am citit, nu pot sa concluzionez decat ca sunteti exemplul perfect de imaturitate.
In primul rând, voi nu stiti ce înseamnă a face dragoste. Sunteti niste copii, care vor sa se joace de-a mama si de-a tata. Si nu mai refer la actul in sine, ci la faptul ca asta nu e un experiment (vreau sa experimentez). Daca faci asta, iti bati joc de tine si de corpul tau. Si centuristele experimenteaza, si cu soferii de tir si cu moșii. O faci pentru ca simti ceva pentru acea persoana, nu pentru ca tropaie hormonii.
In al doilea rând, o mare prostie (pe care o observ in segmentul de vârstă 14-20 ani) e asta cu planuitul. O facem la vara, pe data de 15, la ora 10. De fapt, nu, hai sa o facem pe 28. Wtf?! Iti faci programare, te treci pe caiet? E moartea pasiunii.
In al treilea rând, dincolo de gestul tau absolut cretin, ai putea sa privești chestiunea dincolo de PROMISIUNEA lu'peste? Vad ca pe tine te roade cel mai tare ca nu si-a mai tras-o cu tine la data programata. Te-ai gandit ca tipa poate are niste probleme si probabil si-ar fi dorit sa te mai intereseze si alte aspecte ale vieții ei, decat ceea ce are in chiloți. Uneori e mai important sa il simti pe celalalt lângă tine, sa te întrebe daca esti bine.
In al patrulea rand, de ce trebuie sa faci sex ca sa demonstrezi ceva, ca iubesti pe cineva sau whatever? Presupunand ca tipa nu mai era virgina, deci s-a dus marea dovada. Asta înseamnă ca te-ar fi iubit mai puțin? Valorarea sentimentelor si calitatea unei femei nu stau in virginitate. O relație nu înseamnă teste, probe, dovezi, ca nu esti la concurs. Si Harap Alb a murit la un moment dat. De ce nu poti sa te bucuri efectiv de prezenta celuilalt, sa traiti clipa si sa va demonstrati afectiunea si respectul in timp? De asta spun ca sunteti niste copii care vor sa imite o relație. Asa nu o sa va iasa.
In al cincilea rand, tipa e dusa. O arde femeia fatala, dar e doar o copila pe care o prostesc barbatii de 30 ani. E victima perfecta. A vazut prea multe telenovele cu palme, lacrimi, certuri si istericale. Nu iti lovesti partenerul. Punct.
In al șaselea rand, gestul tau e umilitor si incalificabil. Nu știu daca il vei putea repara vreodata.

| Roxin a răspuns (pentru raluk27):

Touche!

| WaterDrop a răspuns (pentru raluk27):

Raluk27 a pus perfect punctul pe i, daca esti capabil sa intelegi.Totusi poate fi greu pentru ca a folosit cuvinte sofisticate si a mentionat chiar si de Harap Alb.Cine o mai fi si asta, nu? Pe scurt, ai mult de lucrat la persoana ta ( nu mai fi un animal ), nu te mai minti singur ca nu ai vrut sa o lovesti pentru ca ai vrut ( din moment ce folosesti termeni ca "gloabe largi" referitor la femei ) si trebuie sa inveti sa-i respecti si pe cei din jurul tau.Esti vinovat in aceiasi masura ca ea, amandoi ati primit ce meritati.Ia`ti gandul de la ea si pe viitor schimba`te intr-o persoana mai buna care nu se gandeste numai in ce isi introduce degetul, pentru ca stii cum se spune "o fi garnitura larga, dar numai atunci cand teava e prea mica". Spor!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Frate. Ar fii necesar sa-l platesti pe ala care iti citeste si iti raspunde la tot romanul ala.