| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare, eu sunt virgina si am 16 ani. Cred ca e normal, iar prietenul meu imi face doar orale, eu lui nu. M-am asezat pe penisul lui si am simtit ca e ud, nu avea cum sa fie sperma. El imi bagase un deget in vagin inainte ca eu sa stau pe penisul lui. Amandoi eram in chiloti dar simteam ca e ud. Nu este posibil sa fi ramas insarcinata de la lichidul ala nu? Era pe exteriorul chilotilor mei. Va rog, fara misto, am nevoie doar de un raspuns.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu e frumos din partea ta ce faci, cum adica numai tu sa primesti oral si el nu? daca nu esti in stare sa oferi sex ca lumea retragete din relatie urgent iti bati joc de bietul baiat

| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata DOAR DACA SEXUL ARE LOC IN PERIOADA FERTILA. In consecinta trebuie sa stii ca pentru a se forma o sarcina este nevoie sa fie intrunite minim 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. In cazul in care sexul are loc in AFARA PERIOADEI FERTILE probabilitatea formarii si instalarii unei sarcini este extrem de mica estimata la o probabilitate de sub 5% si din acest motiv se poate produce doar/cu totul accidental. In cazul descris de tine nu se poate da un raspuns concret si foarte sigur deoarece nu ai prezentat date precise. Se poate doar presupune ca ar putea exista o foarte mica posibilitate de sarcina DOAR daca in momentul in care ti-a facut degetica pe degetele lui sa fi existat urme de sperma. Iar acest lucru doar voi puteti sti exact. Multa sanatate.

| Anamaria4321 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu era sperma, era un lichid, umed. Dar 100% nu era sperma. Si nu se terminase sau ceva. Nu a avut loc contact sexual. Si nu si-a pus mana pe penis inainte de a-mi face degetica.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anamaria4321):

Daca totul a decurs in modul prezentat mai sus (in ultimul raspuns) atunci in acest caz inseamna ca nu ar trebui sa existe nici un motiv de ingrijorare.

| spaghetty a răspuns:

Ce copii laughing.
Cum sa fii virgina daca nu si-a dat drumu' in tine? Tu gandesti?

| Anamaria4321 a răspuns (pentru spaghetty):

Nu are niciun sens ce spui tu acolo.

| Anamaria4321 a răspuns (pentru spaghetty):

Adica? Poate ai vrut sa zici, cum sa fii insarcinata*