| Ferii a întrebat:

Am o problema mare.
M-am îndrăgostit maxim de o fata de la mine din școală acum 2 luni dar mi-a fost frica sa ii spun. Mai este un băiat de la mine din cartier cu care sunt prieten și si el este îndrăgostit de aceeași fata. Dintr-o porcărie eu i-am făcut sa se sărute și acum când se vad se săruta și se țin de mâini... Eu spun ca nu sunt împreună dar asta se cam vede ca sunt. Și acum eu ma simt foarte foarte prost, sunt trist încontinuu, nu am chef de nimic si ma doare sufletu... Ce sa fac? Nu mai suport.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai procedat gresit si acum suporti consecintele timiditatii tale. Probabil ca iti va fi invatatura de minte si alta data vei sti cum sa procedezi pentru a nu se repeta din nou... aceeasi poveste. Sanatate!

| Sofer a răspuns:

Trebuia sa actionezi in momentul cand ai vazut-o ca sa nu tio sufle altul. Dar s-a intamplat deja, asta e frate. pune ochi pe alta.

| Iote a răspuns:

Nu esti indragostit de ea. Doar o doresti. Fizic. Se vede din faptul cum povestesti. Dragostea baiete, este cu totul altceva.

| Andra9pk a răspuns:

Sa iti fie o lectie. I-am mai spus unui baiat de pe TPU cu o problema asemanatoare,urmatorul lucru : daca nu actionezi la timp, ca si baiat, ti-o sufla altul. Un baiat trebuie sa aiba curaj sa vb cu o fata pe care o place, fetele vor unul "tupeist" nu un bleg caruia ii e rusine sa si salute. Voi baietii, luati initiativa! Pentru ca mereu se va gasi un altul mai tupeist decat voi si vi-o ia inainte.