| ioooooooooooooooooooo a întrebat:

Am o problema o sa incerc sa o spun pe scurt... deci anul trecut am cunoscut un baiat (mi-a luat apararea cand s-a dat unu la mine ) ne-am imprietenit vb foarte des aveam glumele noastre si am inceput sa-l plac si simteam ca si el pe mine si de ziua lui prin mai a incercat sa ma sarute ....pe moment nu mi-am dsat seam ca era practic primul meu sarut si nu am fost atenta cand a incercat sa o faca si am intors capul ca ma strigase o alta prietena. De atunci a inceput sa fie mai rece cu mine pana intr-o zi cand am vorbit cu el pe facebook la inceput nu stiam ce sa-i zic si am inceput sa-l intreb chestii gen ce ore ai azi de astea si mi-a zis ca atat si eu am zis ce si el a zis a tat vrei sa stii si atunci mi-am dat vseama ca era suparat si la-am intrebat ce are si mi-a zis ca era suparat din cauza parintilor lui ca nu-l lasa sa faca nu stiu ce siam vb cu el am incercat sa-l fac sa nu mai fie suparat si a fost foarte ok cu mine dupa aia da la finalul saptamanii am mai vb o data cu el si atunci m-am suparat pe el ca m-a luat cam peste picior si era foarte ironic si asa si n-am mai vb cu el si astaa cam durat 2-3 saptamani si intre timp a aflat de la cineva ca i-a spus unei fete ca o place si m-am simtit foarte aiurea ca eu inca il placeam si credeam ca si le ma place si a doua zi am mai vb o data cu el ca m-a bagat in seama si mare lucru n-am vb cu el; ca mmi se blocase netu si de atunci n-am mai vb nimic nici la scolaa dar ca anul asta nu stiu cum soarta nai** ca dirigu a incurcat o lista cu opt si am ajuns la acelasi opt cu el si tot nu vb cu mine acu si nici eu cu el numai ca eu inca il mai plac putin si el defiacare data cand sunt pe lanaga el incearca sa m-i atraga atentia se uita uneorii in ochii mei si eu in ai lui si apoi plec s-au ma duc in alta parte sau atunci cand vb cu alt baiat incearca sa se aporoie de noi doi si sa sculte adica nu-l inteleg daca ma place de ce nu vb cu mine si daca nu ma place de ce e asa gelos? ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
incurcate-s caile Domnului..esti (sunteti)micuti lasati dragostea pe mai tarziu, acum credeti ca tot ce zboara e comestibil, asa ca, daca el nu te mai baga in seama, inseamna ca nici nu are si nici nu a avut ceva interes serios pentru tine, asa ca, ureaza-i drum but si cale batuta..stai linistita ca nu ai pierdut nimic
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Dupa felul in care ai scris, imi dau seama ca sunteti foarte mici,cel mult in scoala generala, corect?
Ai fost impresionata ca ti-a luat apararea, era firesc sa se inample asa, dar pana la o relatie, e drum lung.Intre voi e relatie de amicitie, nimic mai mult si e bine sa ramane asa.
Cu timpul vei intelege ca intr-o relatie trebuie sa investesti sentimente, respect iar gelozia nu are ce cauta.

| Cristiann25 a răspuns:

Copii!

| figure a răspuns:

Sunteti mici. Sunteti neexperimentati. Nici el nu e chiar asa sigur pe el si nu a stiut sa gestioneze acel moment in care a simtit ca l-ai refuzat.

Ar trebui sa vorbesti cu el. Daca nu stii cum, nu prea indraznesti sa vorbesti deschis cu el despre asta sau pur si simplu nu gasesti momentul potrivit...

Ai putea incerca pur si simplu, ca intr-o discutie oarecare, sa arunci o replica de genul : "Ca fapt divers. Mi-ar fi placut sa ne sarutam, atunci, de ziua ta.". Apoi, continui conversatia ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.

Poti zice ceva mai subtil de atat. Important ar fi sa isi dea seama ca si tu iti doreai, ca nu intentionai sa il refuzi si ca (eventual) ar merita sa mai incerce. Pentru ca... inteleg ca ti-ai dori sa mai incerce...

Oricum... mai mult de atat nu prea poti face. Mai trebuie si el, ca baiat, sa se descurce. Fie sa mai incerce odata, fie pur si simplu sa treaca peste ce s-a intamplat.

| EdYsOr112 a răspuns:

Buna am sa-ti zic de ce nu mai vorbeste cu tine : tu i-ai picat cu tronc si ca sa iti dai seama ca te place a decis sa actioneze, iar cand el a vazut ca tu nu reactionai, ba chiar il respingeai fara sa vrei si atunci a decis sa se dea batut, asteptand sa faci tu primul pas. Fa tu primul pas, fa-i avansuri, iar cand crezi ca e cel mai potrivit moment incearca sa il saruti si asa cred ca o sa se infiripe o relatie foarte frumoasa, eu sper ca eam ajutat happyP Fundita?

| ioooooooooooooooooooo explică:

Merci pentru cei care o cititi...dau funda