| cristinasokol a întrebat:

Am o problema... undeva 9 luni in urma vorbeam cu un baiat des ma chema sa ne vedem dar eu il ignoram deoarece imi placea de altul, iar acuma cind am vazut ca are prietena deja de citeva luni a inceput sa-mi placa de el.De ce oare asa? Nu pot spune ca il iubesc dar doar acuma am inteles ca simt o atractie fata de el.Ce as putea face ca sa imi treaca toate sentimentele fata de el

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sa-i dai telefon si sa-i spui ca-l placi.

| cristinasokol explică (pentru Emilian65):

Are prietena happy

| cristinasokol explică (pentru Emilian65):

Are prietena si nu doresc sa ma vir in relatiile lor

| cristimihailov a răspuns:

A sarit in tine scanteia competitiei. Il considerai sigur ca un fel de plan de rezerva. Acum cand celalalt nu iti da nici un semn ca ar vrea cu tine, te simti fara planul de rezerva.

Si na, incepi sa o iei pe partea cealalta, cand planul B e mai bun ca planul A. Deoarece planul B avea sanse sa se intample, planul A... nu are.

Ar trebui sa te uiti dupa un al treilea.

| Danysan a răspuns:

Daca as fi in locu tau mi-as baga capu in pamant ca strutu si mi-as vedea de ale mele.Nu te critic dar mi se pare aiurea sa iti bati joc de un baiat care a vrut atat timp sa fie cu tine si tu nu si acum cand si-a gasit pe cineva care il apreciaza tu strici asta.Pe de alta parte nu ai de ce sa te stresezi cu asta pentru ca nu esti singura care face asta in zilele noaste, sunt din ce in ce mai multe fete care se trezesc prea tarziu.La tine nu e iubire sau atractie ci e senzatia ca pana acum statea dupa fundu tau si acum nu iti mai da importanta.Deh ce sa iti fac daca nu ai stitu sa apreciezi pe cineva care a vrut sa fie atat de mult cu tine si probabil ca ai dat cu picioru unui baiat care te-ar fi iubit cu adevarat.Parearea mea e ca ca ar trebui sa te consolezi iar ceea ce simti nu e nimic decat oftica combinata cu ciuda ca este el cu alta.Dar te asigur ca nu sunt sentimente pentru ca si daca ar fi singur tu cu el tot nu ai fi.Pe de alta parte e o posibilitate de 1la 1000000 sa iti dai seama ca ai piedut pe cineva cand e prea tarziu dar nu te ajuta cu nimic pentru ca acum e cu alta. Poti doar sa speri ca viitoru si timpu va va aduce impreuna.seara faina si nu te baga sa ii desparti pentru ca ai avut sansa ta si i-ai dat cu picioru. Daca e asteapta si vezi ce se va intampla. daca e sa fiti impreuna o sa fiti stai linistita.Rabdare.

| cristinasokol explică (pentru Danysan):

Nici prin gind nu mi-a trecut sa ma vir in relatiile lor ..doar vreau sa nu mai simt ciuda asta ..atit

| Danysan a răspuns (pentru cristinasokol):

Linisteste-te o sa vina si timpu tau.Si pe viitor casaca ochii sa nu cumva sa ratezi iar o persoana care tine la tine cu adevarat find prea ocupata cu alte lucruri.

Răspuns utilizator avertizat
| sEnOkHs a răspuns:

Gaseste-ti si tu alt baiat, e imposibil sa nu fie un baiat pe care sa il placi, daca spui ca acesta are prietena nu poti sa faci nimic, oricum sentimentele iti trec in timp scurt am patit-o si eu de multe ori

| cristinasokol explică (pentru sEnOkHs):

Daca sincer nu-mi mai place de nimeni decit de el, plus la asta traies la franta nici nu este de cine sa imi placa big grin