| pitiqtsa a întrebat:

Am si ei o intrebarethinking de ce majoritatea intrebarilor dupa site'ul asta sunt intrebari despre sex? sh 99%din ele sunt puse de copii pana in 16 ani dc? eu de cand mi am facut eu cont nu am vazut o intrebare de scoala sau altcevasad toata lumea este interesata de de sex:O! adica toti copii eu la varsta lor ma jukam cu papusi frate nu (ma f... cu animale sau cu necunoscuti apoi sa ma ingrijorez daca am ramas gravida) sau chestii de genul hai frate chiar asa? pun pariu ca daca intrebi un copil de 13-14 ani pozitiile le stiu pe de rost chiar mai mult le pot da lectii la altii de peste 20 de ani...frate daca dupa acum va interesati de astea si va uitati la filme porno cand veti avea 18 19 ani ce o sa faceti?:O cine e de acord cu mine lasa comm cine nu sa mi zica dc!? pe bune acum dar fecbookul hi5'ul si messengerul le a luat mintile copiilor din ziua de azi!? ar trebui sa citeasca despre istorie, geografie, romana, etc dar daca intri in pc'ul unui pusti de 14 15 ani sau unei pustoaice in jurul orei 3-4 noaptea 99% se uita la filme porno sau citesc cum sa se protejeze sa nu ramana gravida:O Hai frate chiar asa au ajuns copii din ziua de azi?:O pe bune acum ziceti voi nu e asa cum zic eu?:O:O:O

Răspuns Câştigător
| Michell_7762 a răspuns:

Ai dreptate.Copii in ziua de astazi sunt interesati de sex. Vina o poarta parintii si asta este adevarat,dar in majoritate parintii nu exista pentru ca sunt plecati, de unde vrei educatie de la bunica, sau matusa care este interesata de banii care ii trimit cei de afara.Este o prob.ca fac prostii si nici macar nu stiu ce au facut! Se trezesc la 14 -15-16 ca au devenit mamici si ele habar nu au ce le asteapta.Am tot scris aici despre metode contraceptive dar pe o ureche le intra si pe cealalta a iesit.Nu numai ca nu stiu ce risc ii asteapta dar nici nu au bunavointa de a asculta ce spun ceilalti pentru ca se cred super destepti.Acesti copii reprezinta viitorul nostru! Multi de pe acest sait ne gasesc invechiti la judecata, vor sa fie cat mai moderni.Nu sunt de acord cu mobilul,dar sunt parinti care considera necesar sa il aiba crezand ca sunt mai usor de "controlat",sa fim seriosi, ei la servici si pe copil il stiu acasa dar el cine stie unde este. Unii dintre tineri se considera mai destepti decat parintii lor.In final cei care sufera din toata nebunia copiilor sunt tot parintii, in momentul cand vine (tarziu si nu mai poti rezolva nimic)sa se planga de consecintele necunoasteri.Ar trebui sa se vb. mai mult cu copii pentru ca majoritatea iau de bune sfaturile amicilor.Nu stiu cat sunteti de acord cu mine dar asta este adevarul copii super curiosi, parinti absenti.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta datorita parintilor ca le canta in struna la mucosi si de acolo prostia vine singura, vremuri moderne tampenii in capul puradeilor deci e simplu ca bunaziua. Daca tu vrei sa ai copii inteligenti le arati mana dura cand e necesar si o sa vezi cum fac sex la de la 18 ani in sus.

| liviu42 a răspuns:

Pentru ca adolescenti din ziua de azi au devenit foarte curiosi si asta in primul rand a internetului si accesul fara restrictie de varsta pe multe site xxx. In care vad multe. Uni dintre ei vor sa faca cat mai repede sex deoarece si alti amici din grupul lor au facut si nu cumva sa ramana mai prejos decat ei. A-r trebui sa citeasca sa invete ce trebuie, dar aici mai este si lipsa educatiei din familie. Ce poti cere unei fete ce posta pe aici o intrebare legata tot de sex care avea 12 ani si mama ei facuse sex de la 10 ani precum a zis ea. Deci.

| Ellenna a răspuns:

Lumea a evoluat intr-un mod nu prea placut. Majoritatea isi incep viata sexuala din curiozitate. happy Apoi fac sex mereu din placere. Conteaza si de educatia primita in casa. Sunt si intrebari adresate de persoane peste 17 ani happy Si nu cred ca este vreo problema daca iti incepi viata sexuala la 17 ani. Nu conteaza la ce varsta incepi (si aici ma refer la o varsta de la 15-16 ani in sus. pentru ca am observat ca acum copii isi incep viata sexuala si de la 9 aniwinking ), conteaza cu cine incepi ^^ Enjoy.

| consiliera a răspuns:

Ai remarcat.Is curiosi, se cred maturi, au"varste"care pentru ei is mari.Se cred"traiti"Beau, fumeaza, se mai si drogheaza si apoi se mira de ce se imbolnavesc.Traiesc pe principiul:"mie nu mi se poate intampla".In goana dupa viata, uita sa traiasca.

| Miha1308 a răspuns:

Se cam duc de rapa generatiile astea care urmeaza, dar si parintii au partea lor de vina.Le iau telefoane cu touchscreen de la 7-8 ani, internet si asa ei normal ca au late preocupari.Eu sincer la 14 ani inca ma jucam cu papusile si de-a v-ati ascunselea cu prietenii mei si sincer am avut telefon mobil abia din clasa a 9-a.Am fost noi cum am fost dar eram fericiti, pot spune cu mana pe inima ca am avut o copilarie fericita si nu invadata de toate porcariile pe care le gasesti azi pe net.

| lavyBandB a răspuns:

Eu am contul de ceva timp si sincer m.am saturat sa ma tot inteb ce e in capul lorwinkingPana la urma asta e educatia lor si daa ei vor asa treaba lor...nici macar un ma mai chinui sa inteleg ce s.a intamplat cu copii din ziua de azistraight faceNiste distrusi fara minte.o sa realizeze ce prosti au fost can o sa mai creascaoh go on

| pitiqtsa explică:

Ai mare dreptate "michell" sunt total de acord cu tinehappy dar vezi thu thinking mama a vb cu mine de toate sh m-a invatat tot ce e bine si nu e bine si nu am mai facut nimic si am varsta pe care o am dar ceea ce contyeaqza cel mai mult este neglijenta fata de copii! foarte foarte urat! eu la 12 13 14 ani ma jucam cu papusile vorba lu' "miha" pe bune acum sad foarte urat asa

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Ai dreptate ce zici da unii de pe aici sunt cam obsedati de sex si asta numai parintii lor trebuie sa ii controleze e vina lor ca nu se uita in pc sa vada ce are copilul acolo si la ce se uita si e si vina prietenilor pentru ca poate si ei l.e spun sa faca asa ceva si cum copiiii nu prea stau sa se gandeasca asta se intampla deci bravo ai gandit bine!

| str a răspuns:

'''eVa123?''' pune mana si verifica la ce categorie esti! Toti care au comentat dau vina pe net.La noi in clasa a 7-a la inceput, aveam 12 ani au venit 2 femei sa ne ''educe''.Nu mai fa tu atata caz pe subiectul asta! Stii tu sigur ca la 2-3 noaptea se uita la filme porno? Asa e generatia de acum nu ai ce-i face.Crezi ca printr-un articol postat de tine ''''aia 99%'' nu au sa se mai uite la filme porno, sau n-au sa mai puna intrebari ca vrei tu? In plus zic si eu ca, ChioruL, despre ce ai vrea sa se discute la categoria asta despre savarine.Sa fim seriosi!

| adb a răspuns:

Uite...exista categorii pentru diverse subiecte de discutie.Fiecare intreaba ce vrea, intreaba in principal lucruri care il intereseaza.Dar daca eu pun o intrebare la dragoste&sex inseamna musai ca am sub 16 ani? nu mai lua totul in tragic,e doar un site unde fiecare isi exprima opiniile si nelamuririle, bineinteles in limita bunului simt.E adevarat ca generatiile de adolescenti respectiv copii din ziua de azi sufera anumite lipsuri, iar tragicomicul este ca ne dorim cu totii sa evoluam.Pe acest site vei gasi intotdeauna o sumedenie de exemple de caractere,de conceptii, viziuni care socheaza mai mult sau mai putin pentru ca internetul poate fi accesat de aproape oricine(oricine stie cate ceva in ale calculatorului), deci nimic nu te mai mira.Calm down :]...fiecare cu viata lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, nu chiar.
1. E normal sa intrebe. Au teama parintilor care ii ignora sau le e rusine sa vorbeasca si cu ei. Am citit pe aici niste fete care se rusinau sa le spuna mamelor simplul fapt ca le-a venit menstruatia. Imi imaginez ce comunicare e intre ei...vai s-amar. Cred ca intelegi. Adica, mie nu mi-a facut nimeni educatie. Pur si simplu m-am informat singura.
2. Iar exagerezi. De fapt, ai pus problema gresit. Ei nici macar despre metodele de protectie nu se informeaza. Apoi, le trece un gand ca poate-poate si vin cu intrebarile retarde "Am facut sex cu prietenul meu si si-a dat drumul in mine dar nu se intampla nimic nu?". Nu se informeaza despre metodele (eronate) de contraceptie, despre riscurile inceperii vietii sexuale pana in 17 ani (am descoperit ca de pe site foarte putini stiu de cancerul de col uterin. Daca le atrag atentia, frustratii se simt prost si imi dau stupid, dar nu imi pasa de stupidul unor stupizi) despre bolile cu transmitere sexuala si asa mai departe. Macar daca despre asta s-ar informa, dar tu avansezi.
3. Filmele porno - E un mod de a descoperi, totusi intr-un mod eronat...care e treaba. Sunt si ei curiosi. Si daca insinuezi ceva de masturbare, in exces nu are nimic la nicio varsta pentru ajuta la descoperirea corpului.
4. Poate simultan sa citeasca despre istorie, geografie, romana etc si despre subiectul nostru.winking
5. 99%? Nu pot sa cred cum generalizezi.
6. Aia care intretin raporturi sexuale cu animale...intretin pe naiba, ca sunt trolli. Naiv mai esti.
7. Ai o intrebare dezordonata rau.

Concluzie daca e asa cum ai zis tu? Hmm, ia mai gandeste-te.

| KefDeKef a răspuns:

Pentru ca, poate ai intrat tu la sectiunea "Dragoste si sex".
Si treaba cu copii nu stiu.Pentru ca sunt curiosi?