| anonim_1002 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor.as vrea sa vorbesc cu mama in legatura cu prietenul meu. am incercat o data sa vorbesc dar mama imi spune ca isi va batea joc de mine si ca nu ma iubeste cu adevarat.eu stiu foarte bine ca ma iubeste este diferit de ceilalti baieti. dar as vrea sa ii arat si ei asta. ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Tufuu24 a răspuns:

Bunahappy. Mama este prietena ta cea mai buna si ar trebui sa te sustina in tot ce faci. Vorbeste cu ea si spune-i asa " Mama daca nici tu nu ma intelegi atunci cine?" Este singura in masura sa te ajute. Daca e mai ok adu-l pe prietenul tau sa-l cunoasca mama ta asta in caz ca ar dori si ea. Explica-i prietenului tau situatia si el ar trebui sa gaseasca ceva, sa aiba initiativa de a o cunoaste pe mama ta sa-i demonstreze ca intr-adevar tine la tine. Dar mai intai incearca sa vorbesti cu ea calm fara suparare. Sper ca te-am ajutat. XOXO.

Tuff.

6 răspunsuri:
| evelin_1888 a răspuns:

Mama ta ar trebui sa stie ca daca tu i-ai spus despre prietenul tau cauti la ea sustinere si un sfat bun... daca nu stie ar trebui sa-i spui tu astawinking
explica-i ca prietenul tau te iubeste, ca ti-a demonstrat asta in repetate randuri si ca atitudinea ei iti face mai mult rau decat bine.

| Shinen a răspuns:

Ai putea sa o convingi sau sa ii spui: Nici nu il cunosti, de unde stii ca nu ma iubeste? Tu nu ar trebui sa ma sustii?"
Poate va intelege daca ii vei spune asta.

| ИОМЭD a răspuns:

Pana la urma urmei toti o sa isi bata joc de o relatie ori tu ori el. In relatia cu mama ta incearca mai insistent sa ii explici, chiar daca iti spune "nici nu vreau sa aud" cu adevarul o sa ai respect din partea ei in cazul in care el nu e de nasul tu
Fi sincera si ai de castigat

| Didy_4281 a răspuns:

Incearca sa faci ce crezi tu ca este mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa fac toti parinti:fa ce crezi tu ca, este mai bine

| sanzi a răspuns:

Incearca sa ii faci sa vorbeasca intre ei.sh daca prietenul tau chiar te iubeste cu adevarat o sa stie cum sa ii demonstreze asta sh mamei tale...eu tot asa am facut`big grin sh a merswinking