| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o dilema si sper sa ma poata ajuta cineva cu o parere,un sfat. Am cunoscut un baiat. El are 20 de ani,iar eu 18. Ne-am placut amandoi asa ca in scurt timp m-a invitat sa ies cu el la un suc. Am iesit in prima seara,iar apoi m-a invitat si a 2-a seara. Din asta am inteles ca ii place de mine,pentru ca altfel nu m-ar mai fi invitat si a 2-a seara. Chestia este ca el nu este asa tupeist ca unii baietii care de la prima intalnire saruta fata sau alte chestii. Asa ca in prima seara decat m-a tinut de mana,iar la plecare l-am pupat pe obraz. A 2-a seara m-a tinut de mana,m-a tinut in brate,la pieptul lui si ne-am pupat de cateva ori pe buze. Insa doar pupic. Am ajuns acasa si la plecare l-am pupat din nou pe buze. Insa nu mi-a zis daca vreau sa fiu cu el si nici la telefon nu vorbim decat cand a fost vorba sa ne intalnim ca sa stabilim ora. Dar a 2-a seara i-am zis o chestie care am vazut ca l-a deranjat destul de rau. A venit vorba de o alta fata si vorbind in gluma i-am zis ca si daca il prind cu alta nu am eu treaba cu el si nu am de ce sa ii cer socoteala. Iar atunci l-a deranjat destul de rau zicandu-mi pe un ton ironic ca intr-adevar ce treaba avem noi,ca nici macar nu ne cunoastem,iar eu i-am zis ca doar ne cunoastem si atat. Nimic mai mult. L-am vazut ca era foarte deranjat si s-a cam suparat. Iar eu nu stiu ce vrea de fapt. M-am gandit ca cel mai bine ar fi sa-l intreb direct daca el vrea o relatie sau vrea doar sa isi ocupe timpul si sa vedem ce zice. M-am gandit si ca poate din cauza faptului ca e mai timid nu a avut curaj sa ma intrebe. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Eu zic sa ii spui ca nu vorbeai serios [cand ai zis ca nu ai treaba cu el].
Si da, cred ca e mai timid, iar tu prin replica aia i-ai spulberat majoritatea iluziilor, asa ca ar fi bine ca dupa ce ii spui ca nu erai serioasa la replica aia, sa-l intrebi de relatie.
Bafta!

4 răspunsuri:
| Charis a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu el. Poate a avut el motivele lui sa iti vb asa. Vb cu el. Bafta:X

| John90 a răspuns:

Normal ar fi daca ati iesit de 2 ori si v-ati sarutat asta inseamna ca vrea ceva de la tine... poate e unpic plouat intreaba-l si tu ce vrea de fapt de la tine daca vrea ceva daca nu mai sunt si alti baieti

Răspuns utilizator avertizat
| ButterflyGy a răspuns:

Nu e neaparat necesar sa te intrebe exact daca vrei sa fii cu el. Atat timp cat tu ai acceptat sa iesi cu el si a 2-a oara el poate deduce din asta ca vrei o relatie cu el. Unele relatii nu trebuie neaparat comfirmate. Daca vrei sa il intrebi asta, ai grija cum o formulezi pentru ca el se poate supara. Din cate ai spus pare un tip sensibil. Ai putea incerca o formulare de genul: "Mi-ar face placere sa ne vedem mai des, simt ca ai putea fi sufletul meu pereche, tu ce crezi?" si daca iti confirma, treba e ca si rezolvata. Nu uita: cheia unei relatii reusite e comunicarea, spune-i tot ce simti si daca vezi ca intelegei gresit explica-i.