| Whywho a întrebat:

Am si eu o intrebare am o colega de clasa si suntem buni prieteni si cum as putea sa ii zic ca vreau sa fim impreuna?

4 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

1. Daca sunteti prieteni foarte probabil sa tina la tine. Atentie doar ca la un prieten. Relatiile aste de obicei se termina prost. Vreau sa zic ca intre un baiat si o fata, rar exista adevarate legaturi de prietenie. De obicei unu sfarseste prin a se indragosti de celalt si sufera caci pentru celalalt este un soc sa afle si sa accepte asta.
2. Trrebuie sa te asiguri ca nu tine la tine doar ca la un prieten.Mult mai bine daca nu tine deloc. altfel se va sfarsi drastic daca ceri fie si mai pe ocolite cum zice flory care are cat de cat dreptate cand zice ca ea va intelege. Va intelege si doar atat.
3. Nu cred ca are vreo relevanta dar vreau sa stiu pentru cultura mea generala ce varsta ai. Daca esti la inceput de relatii sau daca inca esti fraged in ale vietii sa nu te simti la capat de lume daca esuezi. Cand esuezi inveti din greseli si iti cladesti temelia unei fundatii ce o vei ridica mai tarziu.Si sti si tu cum e daca vine vreo furtuna (in cazul nostru esecuri), temelia ramane.
4. O sa ti se para aiurea ce iti zic. dar roata se intoarce. S-ar putea ca la un momentdat, depinde de conducatorul carutei, roata sa se intoarca pe acelasi drum si sa-i placa si ei de tine.Deci orice ai face incearca sa nu schimbi macazul si sa o iei pe alt drum ca si cum ea ar fi fost un dusman nu un prieten.
As scrie romane intregi insa te plictisesti sa citesti. Daca ai nelamuriri trimite-mi un pm si voi raspunde cu mare placere.Asa invat si eu si poate inveti si tu ceva. Doar nu degeba ii se zice TPU

| AnoOnim23 a răspuns:

Simplu... dupa scoala ofera-te sa o conduci acasa si spune-i... dar nu asa dintr-o data, mai pe ocolite:d. fa-i complimente, spune-i ca ti-ar placea ca intre voi sa fie cev mai mult decat o prietenie iar ea va intelege

Succes!

| G0oLaN a răspuns:

Pai o dai in gluma cu ia! te joci cu ia in clasa! o tachinezi pe urma o iei cu nevasta mea! pe urma hai facem copii din asteawinking si pe urma dupa 2 3 4 5 zile! ii zici pe mess! sau prin msg ca e cell mai binewinking uite mie imi place de tinewinkingce zici incercam o relatziie daca tine tine daca nu! ce o vrea dumnezeuwinkingsi ai sa vezii! :X ca va fi in dubytonguesau va zice dawinking

| Whywho explică:

Ca multumesc mult am sa incerc si vad ce imi iasabig grin