| yiioo a întrebat:

Am si eu o intrebare big grin... dintre anticonceptionale si prezervative happy care sunt mai bune:! (sunt curioasathinking!)

Răspuns Câştigător
| flor_4630 a răspuns:

Amandoua sunt foarte bune.ele diferita prin faptul ca:prezervativul te protejeaza impotriva unei sarcini si a bolilor cu transmitere sexuala (riscul fiind ruperea prezervativului la un contact sexual violent,brutal), iar anticonceptionalele te protejeaza impotriva unei sarcini nedorite, dar nu te protejeaza si impotriva bolilor cu transmitere sexuala.Dezavantaj:daca uiti o pastila, trebuie s-o iei a doua zi imediat, altfel risti ca pastilele a nu-si faca efectul si sa ramai gravida. sper ca te-am putut ajuta.

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Aticonceptzionalele daca sunt prescrise de medic!

| Dash a răspuns:

Cea mai buna e abstinenta!
Dar dintre anticonceptionale si prezervative sunt mai bune prezervativele deoarece te apara si de boli.

| emi29 a răspuns:

Marvelon si durex happy (si impreuna )

| blackeyes90 a răspuns:

Pei prezervativele te apara de boli iar anticonceptionalele nu

| RemaxiS a răspuns:

Tu ce preferi daca iei antic. cand faci sex esti nervoasa si cu prezervative nu-i place la ala cas cam incomone si antic. alea iti fac ceva rau ca dupa daca vrei sa faci un copil il potiti face deformat etc... pentru mai multe informati dam pm

| rechinosu a răspuns:

Pana ai o relatie stabila preservativele sunt baza.

| lolec a răspuns:

Pe de o parte prezervativul se poate rupe oricand iar anticonceptionalele nu sunt 100%sigure ...acu depinde cati ani ai cand o sa ajungi cu un baiat in pat el o sa simta cand ii vine sperma si o sa o elime asa ca nu e nevoie de prezervativ...

| romeo29 a răspuns:

La gust? Prezervativele cu gust de capsuni. Pff,

| CucuBauContSters a răspuns:

Prezervativele happy

| CldN a răspuns:

Anticonceptionalele: sunt sigure pana la 95 % iar prezervativele undeva la 70%...