| Bebe_7500 a întrebat:

sigh am şi eu o întrebare. În ianuarie mi-am început viaţa sexuală, iar după contactul sexual, mi-a venit ciclul. Al doilea act sexual a avut loc in februarie, iar ciclul mi-a venit iar ( pe data de 17 ), în martie nu s-a întamplat absolut nimic, insă nu mi-a venit şi sunt ingrijorată.
precizez că de fiecare dată am făcut-o protejat.
plus de asta, am impresia că mi s-au umflat sânii, nu ştiu dacă e din cauza absenţei menstruaţiei, sau.
am gâtul uscat, şi îmi simt mereu mâncarea in gat, iar in zona abdominală am dureri. mai exact, sunt balonată.
vă rog frumos, am nevoie de o părere. care ar fi şansele să fiu insărcinată, in conditiile in care in doua luni mi-a venit?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele de sarcina sunt practic zero. Dar, dupa simptome, ai o dereglare hormonala destul de severa. Sa nu crezi ca este o veste buna, ci una chiar foarte rea. Intarziere nu este foarte mare, dar daca ajunge la 10 zile, va trebui sa te vada un ginecolog, de preferat cel care te-a consultat si in ianuarie dupa inceperea vietii sexuale.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu era mai bine daca nu-ti incepeai viata sexuala? Scapai de griji. Sincer,chiar se merita? Nu cred ca esti insarcinata,corpul tau sufera transformarile hormonale datorate trecerii tale la o noua etapa de viata,viata de femeie. Mai ai multe astfel de griji, de acum inainte, zeci de ani.

| IloveME a răspuns:

Nu cred ca esti! j eu mi-am facut griji degeaba pentru 3 luni de mestruatzie.atunci cand mergi la baie nu ai usturimi? nu te dor ovarele? sanii ti s-au umflat din lipsa menstruatzie!
maine treci pe la farmacie si incearca cu un test, asa scapi de toate grijile! daca nu esti mergi si la doctor! cel mai bine pentru linistea ta!

| Bebe_7500 explică:

Mulţumesc frumos de ajutor. Ideea e că mie ultima dată mi-a venit pe 17, deci practic un test de sarcină m-ar ajuta dacă aş avea 2 saptamani intarziere, altfel nu am cum să-l fac.

| Bebe_7500 explică:

Referitor la faza cu baia, nu am remarcat asta, in schimb am remarcat un miros ciudat, specific, şi o scurgere alb-gălbuie.