| S3c0ndSh0t a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru oameni mai in varsta. Voi cum v-ati gasit jumatatea? Cum ati stiut ca ea e persoana care o sa va fie alaturi la bine si la greu? De ceva timp incerc sa imi gasesc jumatatea dar nu prea reusesc pentru ca inima imi spune ca persoana care ma doreste nu este potrivita pentru mine.Cum as putea sa imi cunosc jumatatea?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

În dragoste,niciodată nu ai siguranţa zilei de mâine.Poţi sta lângă cineva şi o viaţă-ntreagă şi tot nu ştii ce aşteptări să ai de la ea.Te poate lăsa şi când ţi-e lumea mai dragă.Când vrea să plece,pleacă şi chiar de are sau n-are motiv şi vezi cum tot ce ai clădit într-o viaţă ţi se risipeşte într-o secundă.În dragoste,nu ai niciodată siguranţă.Întotdeauna va exista şi o a treia persoană,care pune beţe-n roate în faţa propriei tale fericiri. Poţi ajunge la altar lângă o persoană pe care n-o iubeşti,purtând un singur chip pe zâmbet,în suflet,pe buze,în tot ceea ce faci, la fiecare pas. Însăşi viaţa nu este premeditată. Astăzi eşti aici, mâine poţi să nu mai fi. Nimic în lumea asta nu-ţi oferă şi nu-ţi va oferi vreodată siguranţă din nici un punct de vedere.Nu există destin şi nici soartă.Ce faci tu e bun făcut.Tu eşti singurul stăpân pe viaţa ta şi singurul responsabil de propriile tale consecinţe.Tu şi numai tu poţi să hotărăşti care-i fericirea ta. Dragostea este orbirea propriei tale fiinţe, o iluzie optică. Persoana de lângă tine este doar alinarea sufletului tău.

3 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Imi place cum ai scris la inceput "pentru oameni mai in varsta". Cei mai in varsta dorm la ora asta laughing. Sa vedem ca sa-ti raspund la intrebare eu spun asa: o sa-ti dai singur seama. In momentul in care intalnesti o persoana cu care te simti f bine, careia simti ca poti sa-i spui orice sau alaturi de care ai vrea sa te trezesti in fiecare dimineata si cu care esti pregatit sa infrunti greutatile vietii, avand increderea ca ea va fi tot timpul langa tine sprijinindu-te, atunci vei realiza ca este potrivita pentru tine. Si ai rabdare multa ca va fi cineva si pentru tine.

| LinNaA a răspuns:

Jumatatea nu tio cunosti, ea singura iti apare.nu trebuie so cauti.Toate merg de la sine, si cind o ai alaturi intelegi lucru asta, iti dai seama

| nicoleta01 a răspuns:

Pe acest site nu prea gasesti site mai in varsta! doar minori oh go on... uita.te mai bine la raspunsurile de pe site si intrebari.sad