| TheBigBoy26 a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire! Sunt un tip de viata la 26 de ani imi place tot ce duce la distractie (in limite bineinteles) sunt insurat de 2 ani! Sunt cam departe de casa si mai am mult de stat. am inceput niste jocuri cu a mea sotie gen "streaptese la web" sau jocuri pe dezbracatea tot la web. Sotia mea se simte stanjenita desi eu sunt cel din fata webului.

Oare de ce si daca e bine ceea ce facem?
(rog sa fiti seriosi ) Funda!

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

„Oare de ce" - Pentru că pofta vine mâncând.
„e bine ceea ce facem?" - Foarte bine. Nevoile sexuale nu trebuiesc ignorate pentru că „tinerii însurăței îndrăgostiți" trăiesc abstinenți cu anii la distanță unul de celălalt fără să înșele numai în basme pentru copii de 12 ani. În lumea reală, nevoile sexuale sunt cât se poate de reale și presante iar soluți aleasă de voi nu e deloc una rea - ba dimpotrivă.

Eu chiar aș sugera să mergeți mai departe. Documentați-vă despre cybersex și discutați deschis problema în cuplu.

Succes!

| Zenithf a răspuns:

Aveti nevoi amandoi, ce altceva ati putea face? Chiar si apostolul Pavel recunostea aceste nevoi si zicea ca sotul este dator sotiei si sotia sotului si ca trebuie sa slujeasca unul altuia ca nu cumva sa cada in pacat.
Dar tot mai bine ar fi daca ai putea sa dai, din cand in cand, o fuga pana acasa, ca sa rezolvi problema pe bune.

| fabiola a răspuns:

Aproape de baza piramidei nevoilor omenesti sta hrana si apoi sexul!

| mona a răspuns:

Sunteti sot si sotie si nu vad care ar fi problema in ceea ce faceti la web, ea se simte stanjenita si o inteleg pe undeva[la fel as fi si eu, chiar daca as sti ca numai sotul ma vede]

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa te joci cu sufletul sotiei. Te poti arde atunci cand ti-e lumea cea mai draga.

| Felys a răspuns:

Nu vad nimic rau in asta,din contra tineti flacara aprinsa,iar sntajeneala ei este datorata faptului ca nu e obisnuita, dar se va obisnuii si ii va trece in timp, nu mi se pare nimic anormal ca vrei sa ai parte de astfel de joc intim cu sotia avand in vedere distanta dintre voi, ba din contra e chiar binevenit, tine-o tot asa si multa bafta

| Jardelin a răspuns:

Aduce prea mult a pornografie! Azi o pui sa-ti arate sinii, miine sa se mingie, poimiine sa stea capra si sa se masturbeze, etc, etc. si tu ce faci? Stai in fata laptop-ului si-i dai in cap? Eu zic ca nu e bine! Lucrurile astea nu duc la nimic bun. Tu te transformi incet incet intr-un consumator de pornografie iar pe sotia ta o injosesti, punind-o sa faca lucruri pe care le fac de obicei prostituatele si actritele din filmele XXX.

Am un prieten casatorit, cu copil, care e sofer intracomunitar. O data la 2-3 luni vine acasa si sta cca 2 saptamini. In perioada asta de pauza isi ia cu el o multime de filme pe care sa le vada in cabina TIR-ului cind face face pauza, evident. Intr-o zi l-am intrebat daca nu-si ia si niste filme XXX. Mi-a spus doar atit "Nu, nu-mi fac bine!". L-am apreciat, pentru ca asemenea tie este un tip de viata, deschis, cu glume in dotare, dar care are puterea de a se controla si a se tine departe de lucrurile care nu-i fac bine.

In concluzie, recomandarea mea este sa nu mai faci asa cu sotia ta... Daca esti departe de ea, nu-ti baga rautati in suflet privind la filme porno. Baga lucruri frumoase si curate in sufletul tau pentru ca, sa nu uiti niciodata: ceea ce bagi in sufletul tau, aia scoti.

Daca vei inceta aceste practici si cit sinteti departe unul de altul nu-ti vei baga mizerii in suflet navigind pe site-uri porno, cind vei veni acasa te vei bucura cu adevarat de sotia ta, vei privi la ea cu respect, nu ca la o actrita de webcam, consolidind astfel o relatie pe care de fapt trebuie s-o protejezi si sa o faci mereu mai frumoasa.

| TheBigBoy26 explică (pentru Jardelin):

Deci dupa parerea ta in 8 luni de zile cat mai am de stat departe de sotie, ar fi mai bine sa platesc o "prostituata" pentru nevoile mele si ea la randul ei sa-si gaseasca un "Andrei" (P-la lui si bani tai)? Nu-mi privesc femea ca pe un star xxx si partea cu streaptese am facut-o eu! Fama sa inteleg ce e mai rau in "ai da in cap" sau a o insela (9 luni de zile e cam greu de stapanit nevoia sexuala)

| Jardelin a răspuns (pentru TheBigBoy26):

Prietene, te rog nu-mi atribui vorbe pe care nu le-am zis! Nu reiese din textul meu scris anterior, ca as fi insinuat macar solutia: tu cu prostituatele, ea cu un amant de conjuctura. Pe scurt, am spus doar ca dupa parere mea nu e bine sa va jucati cu webcam-ul, tu si sotia ta, in stilul in care ati facut-o.

Acum poate ca nu iti dai seama dar, atragind-o pe sotia ta in astfel de jocuri, increderea si respectul fata de sotia ta va scadea cu timpul. Se poate intimpla ca mai tirziu peste 1 an, 2, 5, cineva, cu rea vointa, sa-ti spuna despre sotia ta ca a vazut-o cu un barbat cit timp erai tu plecat. Fara sa vrei te vei gindi ca poate aceleasi jocuri erotice le-a practicat sotia ta si cu presupusul amant, dar live. Fara sa vrei te vei gindi ca poate chiar tu ai impins-o pe sotia ta sa-si faca un amant, prin faptul ca scenele erotice pe care le jucai prin webcam au excitat-o si, neavindu-te linga ea si-a cautat un alt barbat. Te vei gindi ca sotia ta, obsinuita fiind cu genul acesta de comunicare pe net, poate ca de pe net si-a gasit amantul, si tot asa mai departe. Tot felul de ginduri negre iti vor acapara judecata, si vei incepe sa crezi ca sotia este usor de convins cind e vorba de chestiuni sexuale, apoi te vei gindi ca era mai bine daca sotia ta se tinea tare si nu ceda acelor jocuri initiate de tine. Ar fi fost pentru tine o dovada ca sotia ta nu apreciaza genul acesta de sexualitate virtuala si ca ea te prefera si se bucura de tine doar cind esti fizic linga ea. Ce mare incredere ai fi avut in ea acum!

Desigur tot ce am scris eu mai sus este doar un scenariu. Este posibil sa nu se intimple niciodata asa. Dar este bine sa stii ca pasii gresiti pe care ii faci intr-o casnicie acum pot avea efecte negative mai tirziu. Unele chestii de natura sexuala, care acum ti se par nevinovate, pot avea urmari negative profunde mai tirziu in relatia pe care o ai cu sotia ta. De aceea este bine sa nu-ti implici sotia in jocuri, fetisuri sau chestii de natura sexuala mai ciudate pentru ca nu poti sa stii care vor fi efectele asupra casniciei voastre. Nu sint de moda veche, dar eu cred ca pentru sotia ta trebuie sa ai un respect deosebit, iar in ceea ce priveste sexul trebuie sa o faci ca la carte, (intotdeauna prospat spalat), cu pasiune, cu dragoste, cu preludiu, sa o faci sa se simta sexy, sa aiba orgasm, postludiu, s.a.m.d.

Tu, in continuare faci ce vrei. Pe mine nu ma afecteaza. Faptul ca "ii dai in cap" nu este un motiv sa fii apreciat ca ii esti fidel. Ideal ar fi sa rezisti, desi sa fiu sincer nici eu nu cred ca as rezista atit de mult fara sex. Solutia pe care o vad este sa nu mai pleci asa de mult timp de linga ea, adica sa-ti cauti un job mai pe linga casa. Decit sa stai departe de sotia ta si sa faceti timpenii care pot fi periculoase mai tirziu, mai bine stai pe linga casa si mentii o casnicie curata si frumoasa.

| TheBigBoy26 explică:

Multumesc baieti chiar ma simt mai usurat! Ma tot gandeam sa nu cumva sa ma priveasca ca pe un obsedat sexual, dar din punctul meu de vedere parca e mai bine asa decat cu parteneri de schimb (partea cu inselatu)! Tx inca odata si imi pare rau ca nu am 2 funde va dadeam la aman-2.

| kongeriket a răspuns (pentru TheBigBoy26):

Dă-le-ncolo de funde - mare atenție la bigoții religioși! happy