| nimeni_2500 a întrebat:

Am si eu o mica problema...

De la inceputul anului scolar (sunt clasa a 9-a) m-am atasat foarte mult de o colega... am iesit de cateva ori in oras, mai lipsea poate doar sa o intreb daca vrea sa fie cu mie si am fi fost impreuna, dar un "dracusor" de coleg s-a bagat intre noi. Acum deja pare sa ma ignore, numai este aceeasi relatie care a fost pana sa luam vacanta. Eu m-am impacat cu ideea dar...

Intrebarile mele ar fi :

Credeti ca mai am vreo sansa la ea? ...sau daca nu... Ce ar trebui sa fac sa o uit? (ca nu prea reusesc )

6 răspunsuri:
| MissChocolatte a răspuns:

Poi vorbeste cu ea si intreab-o daca mai vrea sa fiti imp, iar pe ala care s-a bagat sa ii dai vreo 2 sa nu te uite laughing. In fine daca fata tine la tine sigur o sa mai fiti imp, daca nu las-o in pace fiind ca poate nu te-a iubit. Eheee uiti o fata cand te indragostesty de alta smug

| WhiteProud95 a răspuns:

Ai mai avea sanse. incearca sa-i dovedesti ca nu esti cum crede ea. pe ~dracusorul~ ala ia-l si discuta cu el si daca nu intelege nu are decat. incearca sa fi mai tupeist nu timid si sa ii spui ce simti pentru ea

| AndreiDoMino a răspuns:

Fai declaratii de dragoste si pe ala cand il vezi peafara dai la caplaughing

| dragos_6302 a răspuns:

Hmm am fost si eu in aceeasi situatiewinking. Hai sa iti explic cum sta treaba... intai trebuie sa fi ferm-convins ca vrei s-o uiti. Ca tu sa o uiti trebuie sa nu mai vorbesti cu ea deloc cel putin 2 saptamani... sa nu ai nimic, niciun lucru, nici`o poza, nici nimic care sa-ti aminteasca de eahappy si sa incerci cat mai mult sa te bagi, cine stie la un jocwhistling poate WoW (la mine cu asta a functionat, pentru ca nu ma mai interesa nimic altceva) sau sa iti faci o alta prietena care iti este cel putin la fel de apropiata cum era ea odinioarabig grin si sa incepi sa-ti petreci timpu` cu ea.

te asigur ca asa o uiti clar pe fata asta (colega ta). sa`mi spui ce a iesit, ca sunt tare curios! {nu merit si o fundita?}

| b3b3lusha_5870 a răspuns:

big grin sall la mine a fost la fel cu baiatul care imi placealaughing si eu nu ma obisnuiam cu ideea ca alta mi la luat asa ca eu l-am intrebat si lui ii placea mai mult de mine! deci ideea ar fi sa o intrebi nu se craba pamantul sa va pica cerul! DACa incerci puppy dog eyes! baffta

| theodora_3473 a răspuns:

Ma, uit-o ia-ti alta si fa-i in ciuda dupa a sa vina singura la tine!